ЗМІ назвали імена людей, які могли вбити російського пілота Кузьмінова в Іспанії
Після того, як CBS News у своєму сюжеті опублікував фото підозрюваних у вбивстві російського льотчика Максима Кузьмінова, котрий перейшов на бік України, перегнавши гелікоптер, "Важные истории" 1 листопада опублікували розслідування, в якому стверджують, що їм вдалося впізнати підозрюваних.
Видання опублікувало скріншот із програми CBS 60Minutes, на якому є фото трьох підозрюваних.
За даними "Важных историй", ліворуч на фото – 74-річний спецслужбіст Сергій Горемико, який на початку 90-х очолював міський відділ міністерства безпеки країни-агресора РФ (колишній КДБ і майбутню ФСБ) у Братську. Також 1992 року його називали начальником служби безпеки Братського алюмінієвого заводу. У 2008–2013 роках значився в компанії "Русал", ідеться в публікації.
На фото посередині – 47-річний підполковник поліції, начальник відділу автотехнічних експертиз і досліджень експертно-криміналістичного центру ГУ МВС Росії в Іркутській області Василь Горемика. За даними витоків, він записаний у контактах інших користувачів як "Подполковник", "Экс Гумвд России" и "Василий Экц Нач Отдела".
Підтверджень, що чоловіки є родичами, "Важным историям" знайти не вдалося.
Контекст:
У серпні 2023 року російські пропагандистські канали повідомили, що російський гелікоптер Мі-8 сів на аеродромі в Україні. Пропагандисти заявили, що причиною перельоту були нібито навігаційні помилки. Проте головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 23 серпня 2023 року повідомив, що приземлення борту в Україні не випадкове і це перший випадок здавання в полон екіпажу російського вертольота разом із бортом.
"Українська правда" з посиланням на високопоставлені джерела у спецслужбах повідомила 23 серпня, що пілот Мі-8 збройних сил Росії здався Україні разом із вертольотом унаслідок шестимісячної спецоперації Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Вертоліт, який перевозив деталі до винищувачів Су-27 та Су-30СМ, приземлився в Харківській області. Унаслідок спецоперації двох членів екіпажу ліквідували. Пілот і його сім'я перебувають в Україні, сім'ю заздалегідь вивезли із РФ, повідомили джерела.
Начальник ГУР Кирило Буданов 23 серпня в інтерв'ю "Радіо Свобода" підтвердив, що пілот зараз у Києві, і зазначив, що перша така операція в історії України стала можливою, бо до пілота "змогли знайти підхід".
ГУР МО опублікувало 3 вересня в YouTube документальний фільм "Збиті льотчики Росії", у якому повідомило, що Кузьмінов на момент проведення операції "Синиця" був у званні капітана, його посада – командир вертольота Мі-8. 28-річний російський пілот служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора – в/ч №13984 з пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ.
Інформація про загибель Кузьмінова з'явилася в Telegram-каналах і ЗМІ 19 лютого, пізніше її підтвердили виданню "ГОРДОН" джерела в ГУР, але подробиць не надали. За даними ЗМІ, Кузьмінова вбили в Аліканте 13 лютого. Писали, що в нього стріляли від п'яти до 12 разів, а потім, за деякими даними, переїхали автомобілем. За інформацією The Wall Street Journal, пілота вбили пострілом у серце.