ЗМІ спростували смерть російського генерала Авер'янова

Авер'янов з'являвся на заходах після ймовірної дати смерті
Фото: EPA

Інформації про загибель генерала ГРУ країни-агресора РФ Андрія Авер'янова внаслідок атаки на танкер у грудні 2025 року не підтвердили. Про це 4 квітня повідомило RFI, яке раніше опублікувало відповідний матеріал.

У розслідуванні ЗМІ, яке опублікували 3 квітня, ішлося з посиланням на два лівійські джерела, що Авер'янов перебував на борту танкера Qendil разом із десятком інших співробітників російської розвідки й нібито загинув унаслідок атаки морського дрона.

Пізніше RFI видалило цю інформацію й перепросило. У публікації повідомляють, що в розслідуванні фактично не врахували інформації, яка вказує на присутність Авер'янова на Мадагаскарі після ймовірної дати його смерті.

Голова Національних зборів Мадагаскару підтвердив, що 20 грудня 2025 року російську делегацію, яка прибула до його країни, очолював цей генерал.

Згодом, за даними російських ЗМІ, у лютому Авер'янов зустрівся з делегацією Мадагаскару в Москві. Розслідувальний ресурс All Eyes on Wagner опублікував в Х фотографію, на якій його знято "з делегацією з Мадагаскару в лютому 2026 року", як указано в підписі.

Розслідувач Христо Грозєв також написав, що відомості про смерть Авер'янова не відповідають дійсності.

Контекст:

ЗМІ, зокрема The New York Times і The Insider, неодноразово писали, що у ГРУ функціонує секретний підрозділ щодо диверсійних операцій у Європі – в/ч 29155. Штаб-квартира підрозділу розташована в Москві, його командир – Авер'янов. Західні розвідки вважають, що підрозділ спеціалізується на зборі даних, убивствах, диверсіях і підривах.

За інформацією The Insider, Авер'янов очолив підрозділ 2008 року, після чого завербував до нього кілька десятків молодих офіцерів ГРУ і спецпризначенців. Група, яка зросла приблизно до 70 осіб, відповідала за диверсійні операції за кордоном. Вважають, що активні операції в Європі вона проводить із 2011 року.

За даними ЗМІ, саме цей підрозділ пов'язаний із численними вбивствами, зокрема отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки Юлії в Солсбері 2018 року.

Цей самий підрозділ фігурує в розслідуваннях підриву складу боєприпасів у чеському Врбетіце 2014 року, замаху на вбивство болгарського торговця зброєю 2015 року, кампанії з дестабілізації в Молдові, невдалої спроби перевороту в Чорногорії 2016 року, а також в атаках за допомогою мікрохвильової (або іншої) зброї на американських дипломатів по всьому світі (так званий гаванський синдром).

Останнім часом Авер'янов обіймає посаду заступника начальника ГРУ й курує африканський напрямок.