Пошук по сайту

€51.46
$44.91

+19 Київ

Суспільство

ЧАЕС отримує електроенергію з Білорусі – голова Держагентства з управління зоною відчуження 

Чорнобильська атомна станція (ЧАЕС) отримує електропостачання з енергосистеми Білорусі, повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Євген Крамаренко. Про це він сказав 30 березня в ефірі загальнонаціонального телемарафону, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Станція заживлена. Але заживлена за рахунок Білорусі. На території самого Чорнобиля та інших територіях зони відчуження енергопостачання відсутнє", – сказав він.

За словами Крамаренка, персонал станції, який кілька днів тому змінив тих працівників, які пробули на станції після її захоплення майже 600 годин, підтримує станцію у безпечному режимі.

"Тут ми ризиків не бачимо", – наголосив голова ДАЗВ.

Водночас він звернув увагу, що пункти поховання ядерних відходів, розташовані на території зони, не менш небезпечні, ніж сама ЧАЕС.

"Нам невідомий рівень радіаційного забруднення на цих майданчиках", – наголосив Крамаренко.

Він пояснив, що автоматична система моніторингу радіаційного забруднення також не працює, і невідомо, що відбувається в зоні із радіаційним забрудненням.

Крамаренко повідомив, що держагентство неодноразово інформувало МАГАТЕ про ситуацію на ЧАЕС, зокрема втрату моніторингу показників радіації.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати