Пошук по сайту

€51.86
$44.81

+17 Київ

Суспільство

У МОЗ розповіли, чи потрібно перехворілим на COVID-19 українцям робити друге щеплення 

Перехворілі на COVID-19 громадяни мають пройти повний цикл вакцинації, тобто зробити два щеплення. Про це "Укрінформу" повідомив прессекретар МОЗ Роман Борщ.

"Якщо людина перехворіла і мала COVID-19 в анамнезі, це не означає, що вона може отримати тільки одну дозу вакцини. Якщо вакцина вимагає дводозного введення, необхідно робити дві дози. Якщо людина перехворіла на COVID-19, це не є протипоказом вакцинуватися", – сказав він.

Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики вважає, що можна відкласти вакцинацію на пів року за умов дефіциту вакцини тим людям, які перехворіли на COVID-19, додав Борщ.

"Проте ви можете щепитися від коронавірусу вже за 28 днів після появи перших симптомів чи лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19", – додав спікер МОЗ.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати