$39.72 €42.81
weather +10 Київ

Олімпіада в Токіо. У медальному заліку Україна піднялася більше ніж на 20 позицій, лідер не змінився

Олімпіада в Токіо. У медальному заліку Україна піднялася більше ніж на 20 позицій, лідер не змінився Беленюк приніс Україні перше золото Олімпіади в Токіо
За підсумками 12-го дня змагань на літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо Україна піднялася на 24 позиції і посідає 37-ме місце в медальному заліку: одна золота, дві срібні і вісім бронзових медалей.

Про це свідчать дані на сайті Олімпіади.

На першому місці в заліку Китай – 32 золоті, 22 срібні та 16 бронзових медалей, на другому залишаються США, у них 25 золотих, 31 срібна і 23 бронзові нагороди.

На третій позиції Японія (21 золота, сім срібних і 12 бронзових медалей), на четверту піднялася Великобританія (15 золотих, 18 срібних, 15 бронзових медалей). Австралія, яка вчора була на четвертому місці, сьогодні закриває п'ятірку лідерів (15 золотих, чотири срібні, 17 бронзових медалей).

Українські спортсмени сьогодні завоювали чотири олімпійські медалі: Жан Беленюк став чемпіоном у греко-римській боротьбі (до 87 кг), Павріз Насібов здобув срібло в цій самій дисципліні, але у вазі до 67 кг. Бронзу сьогодні завоювали Ірина Коляденко (вільна боротьба, вага до 62 кг), а також дует Марта Федіна та Анастасія Савчук (синхронне плавання) – вони стали першими в історії українського синхронного плавання володарками олімпійської медалі, підкреслили в Національному олімпійському комітеті.

20-річний український легкоатлет Михайло Кохан посів четверте місце в метанні молота серед чоловіків, але став наймолодшим учасником у цьому фіналі, наймолодшим олімпійцем, який жбурнув молот за 80 метрів, і наймолодшим метальником молота, який посів четверте місце, повідомило Суспільне.

Окрім того, уперше в історії України у фінал Олімпіади на дистанції 400 метрів із перешкодами вийшли дві легкоатлетки – Анна Рижикова і Вікторія Ткачук. Рижикова посіла п'яте місце, Ткачук – шосте.

"Не дуже хотілося б це казати, але соромно за свою країну. Коли ми виїжджаємо на старти, за мною стоїть тренер, масажист, моя сім'я у якості підтримки. А на [конкурентів] працює ціла команда. Виходить, що я одна у полі воїн проти цілої армії. Я сама собі шукаю засоби відновлення, роблю все з тренерами, масажистами, з тими людьми, яких сама знайшла і які мені допомагають. А вони з цього приводу навіть не задумуються, за них все це робить науковий підхід. Тут усе пальцем у небо, а там наука є", – сказала Рижикова після фіналу.

Також сьогодні з першого місця у своєму запливі в півфінал вийшла українська каноїстка Людмила Лузан, повідомляє НОК. Вона боротиметься за вихід у фінал уже цієї ночі, о 3.44 за київським часом. Завтра на Олімпіаді виступатиме 20 українців.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня минулого року, через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Їх проводять без глядачів із 23 липня до 8 серпня. В Олімпіаді візьме участь приблизно 11 тис. спортсменів із понад 200 країн світу.

В України зараз 11 олімпійських медалей: золота – у греко-римській боротьбі, дві срібні – у запливі на дистанції 1500 метрів вільним стилем і греко-римській боротьбі – і вісім бронзових – у жіночому дзюдо та вільній боротьбі (до 62 і 68 кг), у чоловічому фехтуванні, у стрільбі з пневматичного пістолета, у запливі на дистанції 800 метрів вільним стилем, у великому тенісі та в синхронному плаванні.