Історії українських дітей, які пережили незаконне вивезення в Росію, опублікували в музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова

За даними держдиректора "Діти війни", з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз встановити неможливо
Фото надав Фонд Ріната Ахметова

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова зібрав на своєму сайті історії українських дітей, яких вдалося повернути додому після незаконного вивезення російськими окупантами до країни-агресора РФ.

"Вони опинилися на території ворога без батьків і друзів. Вони – це громадяни України, яким ще не було 16 років, – ідеться в публікації. – Повернення цих дітей до України – колосальна робота держави, небайдужих професіоналів і волонтерів. Уже вдома кожна така дитина потребує особливої уваги. Фонд Ріната Ахметова у співпраці з офісом уповноваженого Верховної Ради з прав людини першим надав комплексну допомогу дітям, яких вдалося повернути до України. Ідеться про психологічну та фізичну реабілітацію на зміні "Блогер Кемпа" в санаторії на Закарпатті".

Історія Валерії

Позаду Валерія має життя в окупації в рідній Луганській області, потім у Бєлгороді (РФ). Звідти в Україну вона намагалася втекти тричі, й лише третя спроба дала бажаний результат. На зустріч із мамою дівчина чекала півтора року.

Історія Євгена

З Ізюма до Краснодарського краю "на відпочинок" росіяни вивезли пів сотні дітей. Серед них були і Євген із молодшим братом. Строк перебування у таборі все зростав, і в якийсь момент батьки зрозуміли: дітей просто викрали.

Історія Олексія

Олексій із Херсона також потрапив "на відпочинок", звідки не повернувся вчасно. В одній із місцевих шкіл йому довелося навіть розпочати навчальний рік. Опинився в сьомому класі замість дев'ятого: росіяни вважали, що він та інші діти недорозвинені.

Контекст:

За даними держпорталу "Діти війни", з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз встановити неможливо. Повернути вдалося лише 388 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей названо геноцидом.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна і дитячої омбудсменки Росії Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до РФ.

На початку січня 2024 року президент країни-агресора РФ Володимир Путін підписав наказ про надання українським дітям громадянства РФ. Це роблять, щоб депортованих українців дітей "юридично не залишилося" на російській території.