"Що по борщу, рібятулі?" НБУ шукав кухаря, який готує уху, окрошку та рибні кнелі. Після реакції Клопотенка текст вакансії змінили
23 березня він, розмістивши скріншот публікації у себе на сторінці у Twitter, поцікавився, чи має здобувач уміти готувати борщ.
"Вакансія кухаря у НБУ. У вимогах є вміння готувати бульйон із профітролями та кнелями. Звучить цікаво, я б забіг до вас поїсти. Але що там по борщу, рібятулі?" – поцікавився він.
У НБУ відреагували на посаду ресторатора.
"Євгене, борщ – то святе для українців, а вміння його готувати – базове для наших кухарів. Скільки існує їдальня НБУ, стільки й готуємо його. А цього року навіть випустимо пам'ятну монету на честь українського борщу. Неодмінно запросимо вас на презентацію", – ідеться у повідомленні.
Після цього вакансію на сайті НБУ виправили. Наразі в ній зазначено, що для їдальні потрібен кухар шостого розряду для обслуговування приблизно 200 відвідувачів. Зазначають, що він має "готувати страви та кулінарні вироби відповідно до збірника рецептур страв, кулінарних і кондитерських виробів". Роботодавець гарантує претенденту заробітну плату на рівні ринкової.
Контекст:
Борщ – традиційна страва української кухні. У березні 2021 року Україна подала офіційну заявку на занесення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Номінаційне досьє складається з понад 700 сторінок документальних доказів того, що борщ – страва української кухні. Ініціатором занесення борщу до списку ЮНЕСКО став Клопотенко.
1 липня 2022 року на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини борщ занесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яка потребує негайної охорони.
Український борщ потрапив до списку 20 найсмачніших супів у світі за версією CNN, рейтинг було опубліковано 27 лютого 2021 року.