Без бризок під час надкушування. Експерт поділився рецептом консервованих помідорів часточками
"Мариновані помідори дольками – це просто манна небесна для всіх тих, хто завжди примудряється обляпатися соком, надкушуючи тонку томатну шкірку. Смак такий самий неймовірний, але часточка помідора ідеально підходить на один укус: ніяких бризкань, плям і незручного поділу закуски. А тепер додам вам ще одну фішечку цього рецепта – це будуть мариновані помідори без оцту. Зазвичай оцет є важливою складовою консервації, однак цього разу я вирішив готувати без нього, щоб лишити смак помідорів максимально натуральним. Так закуска виходить більш ніжною за смаком", – зазначив Клопотенко.
Нюанс
Потрібно вибирати пружні помідори, щоб нарізаними вони могли промаринуватися і не перетворитися на пюре. Вибирати краще тверді середні овочі, злегка зелені. Банки треба стерилізувати двічі: їх самі і вже з помідорами усередині. Першу стерилізацію можна проводити на парі, у мікрохвильовій печі, посудомийці або в духовці. Другу – лише на плиті.
Готові закручені мариновані помідори в банках треба перевернути догори дном, щоб маринад рівномірно розподілився по всій банці.
Інгредієнти (на одну літрову банку):
- 600 г помідорів;
- 1 ст. л. солі;
- 1 ст. л. цукру;
- 420 мл води;
- два лаврові листки;
- дві гвоздики;
- три горошини запашного перцю;
- три зубчики часнику.
Приготування
- Промийте 600 г помідорів і наріжте їх частинками.
- Зваріть маринад: у каструлю налийте 420 мл води, додайте по 1 ст. л. цукру і солі, доведіть до кипіння і зніміть із вогню.
- Простерилізуйте літрову банку будь-яким зручним методом і викладіть у неї помідори, два лаврові листки, дві гвоздики, три горошини запашного перцю і три зубчики часнику. Залийте все маринадом.
- У велику каструлю налийте воду, а на дно покладіть рушник або ганчірку, щоб банка не торкалася гарячої поверхні. Поставте банку у воду, дочекайтеся, поки вона закипить, зменште вогонь до середнього і стерилізуйте банку протягом 15 хвилин.
- Витягніть банку з води, закрутіть стерилізованою кришкою і переверніть. За добу переставте банку в прохолодне місце.
Контекст:
2015 року Євген Клопотенко став переможцем п'ятого сезону кулінарного проєкту "МастерШеф" на каналі СТБ. Після перемоги в шоу телеканал запросив шеф-кухаря експертом у кілька телевізійних проєктів.
Клопотенко є співзасновником соціального проєкту Cult Food, мета якого – зміна культури харчування.
У 2021 році Клопотенко увійшов до списку людей, які впливають на майбутнє світової гастрономії, 50 Next, презентованого The World's 50 Best Restaurants.