Захоплення українських кораблів у Чорному морі. Денісова повідомила, що російський омбудсмен не виходить на зв'язок
Вийти на зв'язок із моряками, які перебували на захоплених Росією суднах Військово-морських сил України, не вдається, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила в ефірі "Громадського", що намагалася зв'язатися з російським омбудсменом Тетяною Москальковою у зв'язку із захопленням українських кораблів у Чорному морі, але вона не виходить на контакт.
"Може, вона не отримала ніяких вказівок. Я виходила на контакт, але вони (російська сторона. – "ГОРДОН") не виходять", – зазначила вона.
Денісова додала, що вийти на зв'язок з українськими моряками, які перебували на захоплених суднах, також не вдається. Даних про їхнє місцеперебування і стан немає.
25 листопада Росія захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. По суднах відкривали вогонь. За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців дістали поранення. У прикордонуправлінні ФСБ РФ у Криму повідомили про трьох поранених. За словами начальника Генштабу Збройних сил України Віктора Муженка, загалом на захоплених суднах було 23 військових. Катери і буксир доправлять у порт окупованої Керчі. 26 листопада ситуацію в Азовському морі обговорить Радбез ООН.
Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України заявив про підтримку пропозиції Воєнного кабінету запровадити в Україні воєнний стан. Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що запропоновано ввести його на 60 днів. Відповідну пропозицію Верховна Рада розгляне 26 листопада.
У МЗС України вимагають від РФ звільнити українських військових, повернути захоплене майно і відшкодувати збитки.