У суд передано справи про державну зраду щодо 14 суддів із Криму – прокуратура
У суд передано матеріали щодо 14 кримських суддів, які після окупації півострова країною-агресором Росією почали працювати на ворога. Про це 16 квітня проінформувала прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК).
"Прокуратура автономії в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 14 суддів із Криму, які зрадили присязі на вірність народу України та почали працювати на ворога. Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України), їм загрожує до 15 років позбавлення волі", – ідеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що обвинувачені, за даними слідства, працюють на ворога у "судах" Євпаторії, Севастополя, Керчі, Кіровському та Білогірському районах, а також обіймають посади "заступника голови" і "суддів" у "Верховному суді Республіки Крим" та "Арбітражному суді Республіки Крим".
"Обвинувачені сприяли переходу української судової системи, що діяла у Криму, на здійснення правосуддя за російським законодавством та допомагали РФ у проведенні підривної діяльності проти України", – підкреслили у прокуратурі АРК.
Контекст:
Росія окупувала Крим після блокування українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість інших країн.
24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема із Криму.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. У лютому 2023 року міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.
У березні 2023 року на той час секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявляв, що альтернативи воєнному способу звільнення Криму немає.