Перестрілка у Княжичах. Суд відклав підготовче засідання на місяць
Сьогодні Броварський міськрайонний суд Київської області не зміг провести підготовче засідання у справі про перестрілку у Княжичах через те, що прийшли не всі захисники обвинувачених, зазначили у прес-службі суду.
10 травня Броварський міськрайонний суд Київської області відклав на місяць підготовче засідання у справі про перестрілку у Княжичах за участю поліцейських, яка сталася у грудні 2016 року. Про це "Укрінформу" повідомили у прес-службі суду.
"Сьогодні було підготовче засідання. Його відклали на 10 червня на 11.00, тому що не всі захисники обвинувачених з'явилися в суд", – зазначили у прес-службі.
4 грудня 2016 року в селі Княжичі сталася перестрілка між поліцейськими. Загинуло п'ятеро правоохоронців: двоє співробітників поліції охорони, двоє оперативників і один співробітник спецпідрозділу КОРД.
За даними члена колегії Міністерства внутрішніх справ України, нардепа від "Народного фронту" Антона Геращенка, оперативні співробітники Національної поліції вистежували злодіїв-домушників у Княжичах. По сусідству в будинку "випадково" спрацювала сигналізація, повідомив він. За викликом приїхала поліція охорони й затримала тих, хто був у засідці. У події втрутилися співробітники спецпідрозділу КОРД, які відкрили стрілянину.
Чотирьох із п'яти загиблих правоохоронців розстріляли в машині, на якій прибули співробітники поліції охорони, хоча на ній було маркування, заявили в обласному управлінні Нацполіції.
Тодішній в.о. голови Нацполіції Вадим Троян стверджував, що у Княжичах проводили спецоперацію з викриття небезпечного угруповання, причетного до розбоїв і грабунків, до якого входили особи, "що мають стосунок до правоохоронних органів".
У серпні 2017 року у справі про перестрілку у Княжичах Генеральна прокуратура України повідомила про підозру трьох посадових осіб Національної поліції, у грудні – ще двох екс-керівників підрозділів київської поліції.
13 січня 2017 року в Нацполіції заявили про завершення службового розслідування інциденту у Княжичах. За його підсумками було звільнено вісьмох осіб.
10 квітня 2019 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно п'яти правоохоронців.