Перестрілка у Княжичах. З екс-начальника карного розшуку Києва Куряти суд зняв усі зобов'язання
6 грудня 2018 року суд продовжив зобов'язання для фігуранта справи про перестрілку у Княжичах Київської області екс-начальника карного розшуку Головного управління Нацполіції Києва Леоніда Куряти повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи. 29 січня 2019 року суд не продовжив їх.
Печерський райсуд Києва 29 січня зняв останні зобов'язання з полковника поліції, екс-начальника карного розшуку Головного управління Нацполіції Києва Леоніда Куряти. Відповідну ухвалу суду було опубліковано в Єдиному держреєстрі судових рішень 5 лютого.
У документі не зазначено прізвища підозрюваного, але вказано, що справа стосується перестрілки в Княжичах Київської області. "theБабель" пише, що йдеться про Куряту.
В ухвалі зазначено, що 6 грудня 2018 року суд продовжив зобов'язання для обвинуваченого повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи. Прокурор просив їх продовжити з урахуванням наявних ризиків.
"Проте слідчий суддя вважає, що клопотання органу досудового розслідування та додані до нього матеріали не містять достатніх даних, які б вказували на те, що вказані ризики не зменшились та продовжують існувати. У матеріалах клопотання відсутні будь-які дані про неявку належним чином повідомленого підозрюваного до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду, а також спроб підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, доказів наявності намірів в останнього виїхати за межі України. Також відсутні будь-які дані про вчинення підозрюваним дій, направлених на знищення чи спотворення даних і доказів, які мають значення для кримінального провадження, а також упливу на свідків, експертів, спеціалістів, інших підозрюваних, потерпілих у цьому ж кримінальному провадженні", – ідеться в ухвалі.
Суд не задовольнив клопотання прокурора, тому з Куряти було знято всі зобов'язання.
4 грудня 2016 року в селі Княжичі сталася перестрілка між поліцейськими. Загинуло п'ятеро правоохоронців: двоє співробітників поліції охорони, двоє оперативників та один співробітник загону спецпризначення КОРД.
За даними члена колегії МВС Антона Геращенка, оперативні співробітники Національної поліції вистежували злодіїв-домушників у Княжичах. По сусідству в будинку "випадково" спрацювала сигналізація, повідомив він. За викликом приїхала поліція охорони і затримала тих, хто був у засідці. У події втрутилися співробітники спецпідрозділу КОРД, які відкрили стрілянину.
Чотирьох із п'яти загиблих правоохоронців розстріляли в машині, якою прибули співробітники поліції охорони, хоча вона була маркована, заявили в обласному управлінні Нацполіції.
Тодішній в.о. голови Нацполіції Вадим Троян стверджував, що у Княжичах проходила спецоперація з викриття небезпечного угруповання, причетного до розбоїв і грабунків, в яке входили особи, "причетні до правоохоронних органів".
Улітку 2017 року Генеральна прокуратура України повідомила про підозру трьох посадових осіб Національної поліції, зокрема Куряту, у справі про стрілянину в Княжичах. Їх підозрюють у перевищенні влади, умисному вбивстві двох і більше осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб, а також у замаху на умисне вбивство.
5 грудня 2017 року ГПУ повідомила про підозру ще двох екс-керівників підрозділів київської поліції у справі про стрілянину в селі Княжичі.
13 січня 2017 року в Нацполіції заявили про завершення службового розслідування інциденту у Княжичах. За його результатами було звільнено вісьмох осіб.
Печерський районний суд Києва обрав Куряті запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту 1 вересня 2017 року. У грудні 2017 року суд поновив його на посаді. З листопада 2018 року він несе службу в Бахмуті, повідомляло "Слідство.інфо".
У січні 2018 року Куряту відпустили з-під домашнього арешту. 26 лютого 2018 року йому дозволили зняти електронний браслет.