А-50 немає в небі вже четвертий день. Це допомагає ЗСУ знищувати російські літаки – Ігнат

Росіянам за відсутності А-50 стало важче виявляти українські літаки й засоби ППО, пояснив Ігнат
Фото: Министерство обороны России / Facebook (архів)

Російські літаки далекого радіолокаційного виявлення й управління (ДРЛВ) А-50 не з'являються в небі вже четвертий день. Це полегшує українським силам завдання зі знищення ворожої авіації. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 29 лютого в ефірі телемарафону, який транслював у YouTube канал "Рада".

"Уже немає четвертий день [польотів А-50]. Окупанти роблять висновки, що нема чого шастати по нашому Азовському морю. Зрозуміло, що ворог отримує менше інформації про наші радіолокаційні станції, засоби протиповітряної оборони, які дають випромінювання. Останні ворог фіксує за допомогою повітряного радара, яким є А-50", – розповів Ігнат.

Як пояснив речник ПС ЗСУ, завдяки А-50 ворог також може в режимі реального часу відстежувати повітряні цілі на території України, зокрема фіксувати дії українських пілотів, які щодня завдають ударів по російських терористах.

"Тому зникнення А-50, навіть тимчасово, є для нас хорошим знаком. Можливо, це навіть допомагає певною мірою відпрацьовувати по російських літаках нашими засобами на дальніх підступах. Безумовно, тільки позитив від зменшення [присутності] тих літаків [А-50]", – резюмував представник Повітряних сил.

Контекст:

У лютому 2023 року внаслідок вибухів на аеродромі Мачулищі в передмісті Мінська було пошкоджено один літак А-50, який виконує функції центру далекого радіолокаційного виявлення. За інформацією української розвідки, нових таких літаків РФ виробляти не може.

4 січня 2024 року Повітряні сили ЗСУ знищили над Азовським морем російський літак А-50 і повітряний командний пункт окупантів Іл-22М.

15 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що окупанти мають лише вісім літаків А-50 у доброму стані.

Сили оборони 23 лютого знищили ще один російський літак А-50.

Докладніше про те, чому важливе знищення рідкісного літака-розвідника А-50, читайте в матеріалі "ГОРДОН".