Білий дім розглядає варіант виділення Україні $200 млн із фонду фінансування Пентагону – Bloomberg
Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість виділення Україні $200 млн із фонду фінансування американської армії. Про це з посиланням на свої джерела 6 березня повідомив Bloomberg.
Як заявляють співрозмовники, Білий дім вивчає такий варіант, щоб надати Україні негайну допомогу, допоки Конгрес не ухвалить законопроєкту, необхідного для того, щоб розблокувати фінансування підтримки України.
За наявними даними, ці кошти можуть використати для оплати критично важливої зброї, боєприпасів й іншого озброєння, оскільки Україна зіткнулася з браком артилерії, а російська армія за останні тижні "досягла невеликого територіального просування".
Bloomberg зазначає, що обговорення варіанта з використанням резервів Пентагону відображає "затяті зусилля" Білого дому знайти будь-яку можливість для підтримки України.
Як уточнило одне із джерел, остаточного рішення щодо цього питання ще не ухвалили.
Контекст:
20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) й Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".
Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців колишній президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не повинен бути прив'язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.
Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, що містить допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу й безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників, яка пішла на канікули до 28 лютого, не розглянувши документа.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон ще до ухвалення документа Сенатом розкритикував законопроєкт через те, що він не регулює питання безпеки кордонів США, і заявив, що палата діятиме "на власний розсуд" під час його розгляду.
28 лютого телеканал CNN повідомив, що Пентагон обговорює використання останніх $4 млрд із "подушки безпеки" для допомоги Україні.