Маск заявив про відсутність стратегії виходу з війни в Україні. В ОП здивувалися "дефіциту простої логіки"
Американський підприємець Ілон Маск заявив 21 квітня в соцмережі Х, власником якої він є, що його непокоїть відсутність "стратегії виходу" з "вічної війни" в Україні.
Інвестор Девід Сакс твітнув про те, що, "якщо відштовхуватися від простих математичних обчислень", законопроєкт Конгресу США про допомогу Україні "дасть змогу купити рівно половину засобів на літній контрнаступ".
"Мене більше непокоїть, що не існує стратегії виходу, а є лише вічна війна, у якій діти помирають в окопах від артилерійських гармат, від кулеметів, снайперів, на мінних полях", – прокоментував Маск.
Згодом радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк відреагував на твіт Маска на своїй сторінці в соцмережі Х.
"Коли хтось зі світових лідерів думок (той самий Ілон Маск) затято говорить про "відсутність стратегії виходу з російсько-українського конфлікту", доводиться вкотре дивуватися дефіциту простої логіки в сучасному світі, тому що реалістична й об'єктивна "стратегія виходу" є неймовірно простою: агресор (РФ) беззастережно залишає чужу суверенну територію, і гаряча фаза війни негайно закінчується", – написав він.
Радник глави ОП "чудово розуміє, що іноді прості істини усвідомити вкрай складно".
"Повторюся: агресор (РФ), який неспровоковано напав на іншу країну з єдиною метою окупації/вбивства/захоплення, залишає чужу територію, повертає вкрадене й відновлює верховенство міжнародного права. Що в цьому складного? Яку ще стратегію виходу треба шукати/обговорювати? І чи можна щось побудувати лише на несправедливості?" – твітнув Подоляк.
Контекст:
Маск підтримував Україну після повномасштабного вторгнення РФ, яке розпочали в лютому 2022 року. Зокрема, він надав країні термінали супутникового зв'язку Starlink. Ці системи забезпечують зв'язок українських військових і жителів деокупованих населених пунктів.
Проте в жовтні 2022 року він зробив серію скандальних твітів, пов'язаних із війною в Україні. Зокрема, запропонував своїм підписникам проголосувати щодо "формули миру" між Україною та РФ, яка передбачає визнання українського Криму "російським".
Видання Vice писало, що перед цими постами Маск розмовляв із президентом РФ Володимиром Путіним, про що він пізніше розповів засновнику консалтингової компанії Eurasia Group Яну Бремме. Маск заперечував, що говорив з російським президентом.
Пізніше Маск також назвав перемогу України у війні проти РФ "малоймовірною" і заявив, що "воля людей на Донбасі й у Криму має вирішити, у складі Росії вони чи України". Маска розкритикували, відповів на його висловлювання і президент України Володимир Зеленський. Він написав: "Який Ілон Маск вам подобається більше?" – і запропонував варіанти відповіді: "Той, хто підтримує Україну" і "Той, хто підтримує Росію".
У лютому 2024 року Маск заявив, що "немає жодного шансу", що Путін може програти війну проти України.