Мирний процес щодо війни в Україні немислимий без Росії – президентка Швейцарії

Амгерд: Необхідно зробити багато кроків, щоб досягти амбітних цілей
Фото: ЕРА

Рішення щодо миру в Україні доведеться ухвалювати із залученням країни-агресора Росії. Про це президентка Швейцарії Віола Амгерд заявила 15 червня на засіданні Глобального саміту миру, трансляцію вів Офіс президента України.

"Наша мета – запустити широкопідтримуваний процес, у якому голоси з усіх куточків світу зможуть обговорити свої ідеї і точки зору. [...] Ми добре розуміємо, що мирний процес без Росії немислимий, до довгострокового рішення мають входити обидві сторони", – сказала вона.

Президентка Швейцарії зазначила, що важливо те, що багато учасників саміту використовують форум для того, щоб "висловити свою підтримку мирному процесу, процесу поза будь-якими збройними діями".

"Ми не маємо жодних ілюзій, що досягнемо остаточного порозуміння на цьому саміті, але ми можемо наближатися до такого порозуміння [...] крок за кроком. Останні 28 місяців дали зрозуміти, що війна в Україні має далекосяжні наслідки для міжнародного порядку, для тих, хто перебуває на територіях, безпосередньо зачеплених бойовими діями, і для життя мільйонів людей у всьому світі", – наголосила Амгерд.

За її словами, "необхідно зробити багато кроків, щоб досягти амбітних цілей" на шляху до справедливого і тривалого миру в Україні.

Контекст:

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку триватиме два дні – 15–16 червня. На ньому обговорюватимуть три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Президент України Володимир Зеленський на брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.

Раніше президент України говорив, що Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.

Амгерд казала сьогодні, що саміт миру обговорюватиме умови приєднання РФ до переговорів щодо миру.