"Нудна промова старіючого диктатора". У ГУР МО прокоментували послання Путіна

Путін у своєму посланні не сказав нічого нового й укотре намагався погрожувати світу, зазначили в ГУР
Фото: EPA

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін, виступаючи з посланням до Федеральних зборів 29 лютого, мав вигляд "політичного пенсіонера". Про це представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов заявив у коментарі NV 29 лютого.

За оцінкою Юсова, нічого нового в путінському зверненні ні росіяни, ні Україна, ні світ не почули.

"Це дуже довга й нудна промова старіючого диктатора. І чим старше він стає, тим його виступи і промови стають довшими, беззмістовнішими й нецікавими. Жодного нового повідомлення там не було. Це все повторення вже відомих тез із паралельної реальності фантастичного світу Путіна і його оточення", – наголосив розвідник.

Нічого оригінального в ГУР не побачили й у погрозах глави Кремля, який у відповідь на заяву президента Франції Еммануеля Макрона про можливе введення західних військ в Україну пообіцяв "трагічні наслідки" державам, які вирішать це зробити.

"Це все перефразовані виступи й дописи [заступника голови радбезу РФ і експрезидента Росії Дмитра] Медведєва, які він щодня робить, погрожуючи країнам вільного світу – і в цілому всім країнам, – застосуванням, зокрема, ядерної зброї", – вважає Юсов.

За словами представника ГУР, "політичний пенсіонер" Путін час від часу виступає з такими заявами для закріплення тез пропаганди всередині російського суспільства.

На думку українського розвідника, послання президента РФ демонструє, що Путіна не цікавлять жодні спроби діалогу, переговорів, справедливого миру й партнерських відносин із Заходом, з Україною і загалом із вільними демократіями світу.

"Це про мову ескалації, про мову ненависті, про мову загроз", – підсумував він.

Чергові запевнення Путіна в тому, що РФ має зброю, яка здатна вражати цілі на Заході, спрямовані, як вважає представник ГУР, на підтримку наративів російської пропаганди про неприпустимість так званої ескалації. Вони є виявом бажання глави Кремля зупинити підтримку України.

"Це нові синоніми до так званих червоних ліній, тому що самі червоні лінії вже давно не працюють і як термін, і як інструмент", – зазначив Юсов.

Контекст:

Bild 12 липня 2023 року оприлюднив деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У плані детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для сил Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на секретний документ поінформував, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг.

18 січня в НАТО заявили, що готові до ймовірного нападу Росії.

20 січня колишні військові начальники й експерти з безпеки розповіли британському виданню Daily Mail, як російський напад на Європу може розгорнутися до 2044 року. За їхніми прогнозами, наступний великий міжнародний конфлікт розпочнеться, найімовірніше, із масштабної кібератаки.

Країна-окупант РФ у разі успіху у війні проти України може напасти й на країни НАТО, зокрема Польщу, припустив в інтерв'ю, опублікованому 5 лютого, міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.