Путін висунув вимогу, щоб Україна відмовилася від НАТО, а з Росії зняли санкції, і назвав це "реальною мирною пропозицією". Якщо на неї погодяться, РФ нібито "негайно" припинить вогонь

Путін висунув кілька "умов" для припинення вогню в Україні, зокрема повернувся до тих, які лунали до війни й на самому її початку
Фото: EPA

Нелегітимний президент країни-окупанта РФ Володимир Путін висунув "умови для припинення бойових дій в Україні", у разі дотримання яких Росія нібито "негайно" припинить вогонь і розпочне мирні переговори. Відео з фрагментом заяви Путіна публікує 14 червня російське пропагандистське агентство "РИА Новости".

Самопроголошений президент, якого розшукує Міжнародний кримінальний суд, наполягає на тому, що Україна для початку переговорів із РФ має заявити про повне виведення військ з усієї території Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей (зараз частково окуповані РФ) і розпочати реальне виведення військ.

Також, додав Путін, Україна має офіційно заявити про відмову від планів щодо вступу в НАТО й визнати "нові територіальні реалії", тобто визнати статус Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей як нібито суб'єктів РФ.

Усі ці пункти, зазначив Путін, мають зафіксувати у вигляді міжнародних домовленостей.

Окрім цього, як він заявив, санкції України й Заходу проти Росії мають скасувати.

Путін обіцяє, що припинення вогню внаслідок виконання всіх цих умов стане не "заморожуванням конфлікту", а нібито його "остаточним завершенням".

Нелегітимний президент РФ стверджує, що перелічені вище умови є "реальною, конкретною мирною пропозицією".

Путін поклав на Україну й країни Заходу відповідальність за продовження війни (яку розв'язала й продовжує Росія), якщо вони відмовляться від цієї "пропозиції".

Контекст:

2014 року Росія окупувала український півострів Крим і розпочала збройну агресію на сході України. 24 лютого 2022 року Путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення Росії, озвучивши як цілі "демілітаризацію" й "денацифікацію" України. Вимоги відмови України від вступу в НАТО також неодноразово звучали з Кремля до й під час вторгнення.

Заяви Путіна про "мирну пропозцію" пролунали перед початком саміту миру у Швейцарії (15–16 червня), де обговорюватимуть українську формулу миру, яка передбачає, зокрема, потребу виведення російських військ із тимчасово окупованих територій України. Росії не запрошували на саміт.

До спільного рішення саміту, яке, як очікують, підпишуть країни-учасниці, додали, за даними ЗМІ, формулювання, що основою сталого миру буде лише "таке рішення, яке буде засноване на принципі поваги до територіальної цілісності й суверенітету всіх держав".

Путін, як заявляв Зеленський, хоче зірвати саміт миру. Він бреше, коли говорить про переговори щодо миру, наголошував президент України. За словами Зеленського, такі диктатори, як Путін, "не брешуть тільки тоді, коли мовчать".