У Міноборони України уточнили, чи вважають врученою повістку, яку кинули в поштову скриньку

У Міноборони України наголосили, що, згідно з чинним законодавством, повістку вважають законно врученою, якщо військовозобов'язаний розписався за її отримання
Скріншот: Вертикаль / Telegram

Повістку в поштовій скриньці, у дверях тощо не вважають врученою, оскільки в новому мобілізаційному законі немає норм, які регламентують такий спосіб доправлення повістки. Про це 15 травня заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону, його транслював у YouTube канал "Рада".

"Зараз немає такої норми, що повістка є врученою, коли її кинули в поштову скриньку. Ні, на даний момент діє норма інша. Кожна людина має особисто розписатися на повістці, і в цей момент вона вважається врученою", – наголосив Лазуткін.

За його словами, ця норма залишатиметься чинною, якщо тільки не буде введено нові правила вручення повісток.

"Якщо з'явиться постанова, яка встановлюватиме нові правила – тоді говоритимемо про це. Зараз цього немає", – сказав речник.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набуде чинності 18 травня. Крім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію з 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

Частина українців ухиляється від мобілізації (регіональні ТЦК повідомляли, що в Івано-Франківській області приблизно 40 тис. військовозобов'язаних розшукують через неявку до військкомату, а в Полтавській області орієнтовно 30 тис. осіб не з'явилися у військкомати за повісткою), виникають і різні конфліктні ситуації, наприклад, скандал у Космачі, де місцеві напали на жінку, думаючи, що вона "навідниця" ТЦК, або інцидент зі стріляниною на Закарпатті, під час якого зламали ворота військкомату.

Також у мережі поширюють відео із затриманнями чоловіків на вулицях. Співробітники ТЦК і СП не можуть порушувати права людини у процесі проведення мобілізації, а якщо допускають порушення, то вирушають у бойові частини, заявив 7 травня член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.