Якщо в ЗСУ буде достатньо зброї, то вистачить і людей. Єрмак прокоментував мобілізацію в Україні

Сучасна зброя в ЗСУ може мотивувати українців вступати в армію
Фото: president.gov.ua

Активність мобілізації у Збройні сили України безпосередньо пов'язана з рівнем забезпечення армії зброєю. Про це глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив 14 травня на саміті демократій у Копенгагені (Данія), повідомляє "Радіо Свобода".

Коментуючи ймовірні труднощі з мобілізацією, він висловив думку, що "жодна мобілізація в історії будь-якої країни не була популярною". Він вважає, що наявність сучасної зброї у ЗСУ може мотивувати українців.

"За два роки ми показали, що наші люди дуже мотивовані, але це дуже залежить від того, як ми оснащуємо наші бригади. Це дуже відповідає сильним політичним рішенням, ухваленим нашими партнерами. Тому ми дуже прагнемо насамперед продовжити підписання безпекових угод на основі Вільнюської декларації", – сказав Єрмак.

Говорячи про новий наступ країни-агресора Росії в Харківській області, глава ОП назвав ситуацію "складною", але спростував, що в регіоні триває масова евакуація.

"Я приїхав з України і хочу сказати, що ми зберігаємо цю позицію, ми продовжуємо боротися... Але знову ж таки, ми просимо одне: нам потрібна достатня кількість зброї. Наші люди не втомилися. Наш народ сильний. Наші герої продовжують боротьбу. Ми просимо більше протиповітряної оборони, артилерії, ракет великої дальності й можливість використовувати це для відповіді. Тому що іноді одна проблема, яка в нас є, полягає в тому, що нашому солдату не вистачає ні амуніції, ні зброї", – резюмував Єрмак.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набуде чинності 18 травня. Крім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію з 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

Частина українців ухиляється від мобілізації (регіональні ТЦК повідомляли, що в Івано-Франківській області приблизно 40 тис. військовозобов'язаних розшукують через неявку до військкомату, а в Полтавській області приблизно 30 тис. осіб не прибули у військкомати за повісткою), виникають і різні конфліктні ситуації, наприклад, скандал у Космачі, де місцеві напали на жінку, думаючи, що вона "навідниця" ТЦК, або інцидент зі стріляниною на Закарпатті, під час якого зламали ворота військкомату.

Також у мережі поширюють відео із затриманнями чоловіків на вулицях. Співробітники ТЦК і СП не можуть порушувати права людини у процесі проведення мобілізації, а якщо здійснюють порушення, то вирушають у бойові частини, заявив 7 травня член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.