Врученою вважають повістку, яку видають під особистий підпис людині, інших варіантів поки не передбачено – Міноборони
Врученою належним чином за новим законом про мобілізацію (як і раніше) вважають лише повістку, яку військовозобов'язаний отримав під особистий підпис, інших варіантів поки не передбачено. Про це 18 травня заявив спікер Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону, фрагмент якого розмістив у YouTube канал "Інтер".
Спікер Міноборони висловив упевненість, що ТЦК та СП впораються з потоком людей, які, згідно із законом, мають протягом двох місяців оновити свої дані. Він нагадав, що є три шляхи оновлення даних: окрім військкоматів, це ЦНАП та е-кабінет (застосунок "Резерв+").
У "Резерв+" не буде електронних повісток, у застосунку станом на зараз точно нікому не надійде повістка, запевнили у відомстві. Окрім того, у Міноборони, презентуючи "Резерв+", запевнили, що на етапі оновлення даних ніхто не дістане направлення на військово-лікарську комісію.
Понад 137 тис. осіб уже зареєструвалися в системі "Резерв+", у перший день роботи сервісу 700 тис. користувачів одночасно намагалися зайти в застосунок, тому траплялися збої, зазначив Лазуткін.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов'язаних 20 січня 2024 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 2 квітня. Окрім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію з 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.
Законопроєкт удосконалює взаємодію між реєстрами й розширює перелік відомостей про військовозобов'язаних, що, на думку авторів, спрощує низку процедур і скорочує перелік документів для ТЦК, які мають збирати військовозобов'язані. Свої персональні дані (і зміни до них) громадяни зможуть вносити в е-кабінеті, який Міноборони презентувало у вигляді мобільного застосунку "Резерв+" 17 травня, він запрацював 18 травня.
У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набуде чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов'язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши до військкомату.
17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове збільшення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.