Зеленський про далекобійну зброю для України: Тут не може бути дефіциту сміливості, не треба дуже довго вагатися

Зеленський позитивно оцінив ініціативу Чехії щодо снарядів
Фото: ЕРА

Партнерам України варто набратися сміливості й передати далекобійну зброю для боротьби з російськими окупантами. Таку думку президент України Володимир Зеленський висловив 6 березня в Одесі на спільній пресконференції із прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Мова про це зайшла після запитання про дефіцит боєприпасів у сил оборони України.

"Коли ми говоримо про дефіцит – є й інші види зброї, вони є в наших партнерів. Далекобійна зброя. Ми розуміємо, що вона є, але мені здається, що тут не може бути дефіциту сміливості, тому що якщо ми вирішили щодо територіальної цілісності України, щодо захисту України, захисту нашого суверенітету, захисту наших людей, то не треба, мені здається, дуже довго вагатися, а робити відповідні кроки вперед", – вважає Зеленський.

Він зазначив, що "єдиною поки що альтернативою" артилерійським снарядам, котрих бракує українським військовим, є зараз дрони, виробництво яких в Україні зростає.

Президент України також прокоментував ініціативу Чехії щодо передання із третіх країн в Україну 800 тис. артснарядів.

"Із чеською ініціативою є точно позитивний прогрес, але позитивний результат зможемо оцінити, тільки коли відповідна кількість снарядів [...] буде в Україні. Тоді це буде остаточно правильний для України результат", – підкреслив Зеленський.

Контекст:

Україна 2023 року отримала далекобійні ракети від Великобританії і Франції – Storm Shadow і SCALP. Українська влада також давно веде переговори із союзниками щодо передання американських ATACMS (дальність до 300 км) і німецьких TAURUS (до 500 км), але поки не отримала їх.

За підсумками засідання міжнародної групи "Рамштайн" 23 січня 2024 року в Міноборони повідомляли, що Україна отримає більше зброї дальнього ураження, партнери взяли зобов'язання працювати над цим.

На наступному засіданні, 14 лютого, партнери самі говорили про необхідність надати Україні зброю дальнього радіуса дії, заявляв начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.

19 лютого ABC News повідомило, що США розглядають можливість постачати Україні ракети ATACMS збільшеного радіуса дії.

26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув постачання Україні TAURUS на цей момент. Він аргументував це тим, що ракета з радіусом дії до 500 км може досягти конкретної цілі в Москві. 4 березня Шольц назвав іще одну причину: за його словами, якщо Берлін хоче "мати контроль" над переданим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких солдатів. "Для мене про це не може бути й мови", – додав він.