Зеленський про мобілізацію: Хтось не хоче воювати, хтось боїться. Усі ми – люди. Але не можна говорити, що зараз усі тікають

Київську область деокупували ті, хто сьогодні "стоять на сході", зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю The Guardian, що розуміє чоловіків, які не хочуть воювати, але мобілізація у країні необхідна. Відеозапис інтерв'ю опублікували 1 червня у Facebook Зеленського.

"Хтось не хоче [воювати]. Хтось боїться. І я вважаю, це люди. Усі ми – люди. Але не можна казати, що зараз усі тікають, а раніше не тікали. Ні, так не можна", – зазначив президент.

Зеленський додав, що "через два з половиною роки війни, авжеж, це дещо інша енергія".

"Але повірте, вона все одно є. Вона є й на фронті. І треба бути дуже справедливим, тому що деокупація Київської області дала можливість жити в Києві більш-менш безпечно. Але деокупували Київську область ті, хто сьогодні стоять на сході. Ті, хто сьогодні в Харкові. І не можна говорити, що там один світ, і заплющувати очі, а тут він – інший", – наголосив президент.

Зеленський 31 травня заявив, що після ухвалення Верховною Радою закону про мобілізацію вона у країні підвищилася.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов'язаних 20 січня 2024 року. Зеленський підписав його 2 квітня. Окрім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку до української армії із 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

Законопроєкт удосконалює взаємодію між реєстрами й розширює перелік відомостей про військовозобов'язаних, що, на думку авторів, спрощує низку процедур і скорочує перелік документів для ТЦК, які мають збирати військовозобов'язані. Свої персональні дані (і зміни до них) громадяни зможуть вносити в е-кабінеті, який Міноборони презентувало у вигляді мобільного застосунку "Резерв+" 17 травня, він запрацював 18 травня.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов'язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши у військкомат.

17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове збільшення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.