Зеленський про війська НАТО в Україні: Ідея нікуди не поділася. Я не бачу цього, окрім як на словах

Зеленський зазначив, що поки не зовсім розуміє, чи можливе скерування західних військ в Україну
Фото: president.gov.ua

Введення західних військ в Україну є самостійним рішенням кожного члена НАТО, у Києві вітали б будь-яку допомогу й підтримали б таке рішення. Про це в інтерв'ю The New York Times, опублікованому 21 травня, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

Водночас, за словами президента, Україні ще "ніхто нічого не запропонував".

Зеленський розповів, що "перші сигнали надійшли через ЗМІ" від президента Франції Еммануеля Макрона.

Зеленський після розмови з Макроном зазначив, що "у двох речах є логіка" – "це й навчання на території України, просто прискорення процесу, без потреби скеровувати бригаду кудись іще".

І тут, як вказав президент, "потрібен час на адаптацію в умовах війни".

"Поки що ця ідея нікуди не поділася. Я не бачу цього, окрім як на словах… Ми лише за", – наголосив Зеленський.

Водночас він додав, що поки не зовсім розуміє, наскільки це відповідає дійсності і чи це можливо.

Контекст:

26 лютого у Парижі відбулася конференція 20 європейських лідерів на чолі з Макроном, де обговорювали питання допомоги Україні. Зокрема, Макрон тоді не відкинув, що в Україну в майбутньому можуть скерувати західні війська.

Пізніше у березні президент Франції закликав союзників "не бути боягузами" в питанні підтримки України, а французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян до Києва чи Одеси.

2 травня він сказав, що не змінив своєї думки про можливість скерування французьких сухопутних військ в Україну. Росія не може перемогти в Україні, інакше під питанням опиниться безпека інших країн, таких як Молдова, Румунія, Польща, Литва й багато інших, додав президент Франції.

За інформацією американських ЗМІ, Макрон заявляв союзникам, що втручання США і НАТО не знадобиться в разі атаки РФ на французькі війська в Україні, і в лютому переконував президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Олафа Шольца змінити стратегію Заходу у війні РФ проти України. Як писала WSJ, Байден поставив під сумнів цю ідею, а Шольц був проти.

27 лютого Шольц заявив, що "жодних наземних військ європейських країн або НАТО не буде в Україні". Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, коментуючи 18 березня ідею Макрона, сказав, що "він має на це повне право".