Держава має розширити податкові стимули на вітрову енергетику – EBA

Бізнес-спільнота EBA наголошує на необхідності запровадження пільг і для розвитку вітрової енергетики України
Фото: bizmag.com.ua

Європейська бізнес-асоціація (EBA) наголошує на необхідності розширення податкових змін, проголосованих у Верховній Раді, для сприяння відновленню й розвитку енергетичних потужностей в Україні, зокрема на обладнання для вітроенергетики.

"Попри те, що прийняття цих проєктів законів (№11258 і №11259) несло важливу мету щодо посилення енергетичної безпеки країни і стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), у результаті проголосовані тексти не містять відповідні положення для розвитку галузі вітроенергетики", – зазначили в EBA.

Члени організації заявили, що, згідно з ухваленими законопроєктами, основне обладнання, потрібне для будівництва вітроелектростанцій, не буде звільнено від оподаткування, як це необхідно в нинішній ситуації в енергетиці країни. В EBA зазначають, що вітроелектростанції через їхню децентралізовану природу та специфіку будівництва мають певні переваги.

"Відстань між вітротурбінами однієї електростанції зазвичай становить від 800 метрів, що робить такі електростанції важкою і дорогою ціллю для ворога, так як ураження однієї вітротурбіни може призвести до втрати до 8 МВт потужності, на відміну від теплових електростанцій, де ураження одного об'єкта – це часто втрата від 200 МВт", – уточнили в асоціації.

Враховуючи це, бізнес-спільнота EBA наголошує на необхідності запровадження пільг і для розвитку вітрової енергетики України.

"Варто передбачити можливість і для стимулювання будівництва вітроелектростанцій і розвитку вітрової генерації у країні шляхом включення відповідних кодів до інших, як варіант, альтернативних законопроєктів", – резюмували в EBA.

Контекст:

16 липня парламент ухвалив законопроєкти №11258 і №11259, які передбачають скасування мита й нарахування ПДВ на імпорт енергетичного обладнання в Україну.

Проте Українська вітроенергетична асоціація зазначила, що Рада не надала податкових стимулів інвесторам для будівництва нових вітроелектростанцій в Україні, що може призвести до загострення проблеми вимкнень електроенергії.

На думку інвесторів, відсутність підтримки проєктів вітроенергетики матиме негативні наслідки для зменшення дефіциту потужності в енергосистемі та скорочення часу вимкнень протягом найближчих років.