Дунайські порти братимуть участь у наданні гуманітарної допомоги країнам Африки й Азії – постанова Кабміну
Кабмін України 8 вересня ухвалив постанову про залучення українських портів на річці Дунай до надання гуманітарної допомоги у вигляді пшениці й кукурудзи країнам Африки та Азії. Про це повідомила пресслужба Кабміну.
Як уточнив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, ініціатива президента Володимира Зеленського Grain from Ukraine тепер буде стосуватися і дунайських портів України.
"Це наш внесок у світову продовольчу безпеку. Працюємо з ООН та іншими нашими партнерами, аби повноцінно відновити аграрний експорт з України та остаточно розблокувати наші чорноморські порти", – додав прем'єр.
Як повідомив прем'єр-міністр, станом на сьогодні в Україні зібрали 34 млн т урожаю, зокрема 22 млн т пшениці. Внутрішня потреба країни, за його словами, становить 6–7 млн т на рік.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський заявив про ініціативу Grain from Ukraine під час виступу на саміті G20 15 листопада 2022 року. Суть програми – пряма закупівля країнами – учасницями проєкту агропродукції в українських виробників і передання її країнам, які опинилися на межі голоду, пояснював глава Офісу президента Андрій Єрмак.
Ініціатива організована спільно державними структурами, неурядовими організаціями та приватними компаніями, повідомляло The Guardian. Програму підтримує міжнародна координаційна група із запобігання голоду.
26 листопада відбувся установчий саміт у межах Grain from Ukraine. Про участь в ініціативі оголосила низка країн. Зеленський пояснив, що мета програми – врятувати від голоду щонайменше 5 млн осіб.
До ініціативи Grain from Ukraine, яку реалізують за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН, приєдналися вже понад 30 країн й інститутів, повідомило Мінінфраструктури 20 березня 2023 року. За даними МЗС України, станом на червень, Сомалі, Ефіопія, Кенія отримали в межах ініціативи понад 170 тис. т зерна.