Маркарова розповіла, кого ще з Росії треба занести у санкційний список США
Україна працює над тим, щоб Сполучені Штати розширили санкційний список щодо країни-агресора Росії. Про це амбасадорка України у США Оксана Маркарова повідомила "Радіо Свобода" в інтерв'ю, яке опублікували 16 вересня.
"З одного боку, багато вже зроблено, з іншого боку, дуже багато їх є. Ми хочемо санкціонувати всі російські банки. Ми хочемо санкціонувати всіх виробників будь-якої продукції, яка може використовуватися з подвійним призначенням. Ми хочемо санкціонувати всіх російських олігархів незалежно від їхнього рівня – мікро-, міді-, регіональні, національні", – сказала вона.
Амбасадорка зазначила, що не виділяла б когось конкретного, кого треба заносити в санкційний список.
"У нас немає якихось особистісних побажань. Усі, хто підтримують, не заважають, фінансують, допомагають організувати і безпосередньо провадять цю війну, – усі мають потрапити під санкції. Тому на сьогодні ми пропонуємо як продовжувати ці персональні санкції, так і дивитися більш ширше безпосередньо вже на санкції більш широкого профілю, тобто санкції, які накладаються на цілі індустрії", – пояснила Маркарова.
Вона вважає, що "винятки тільки надаються буквально для якихось міжнародно необхідних речей".
Контекст:
ЄС, США та інші держави вперше ввели санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України у 2014 році. 2022-го, після повномасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили.
14 вересня 2023 року востаннє США розширили санкції проти Росії – у список занесли ще 24 особи та понад 150 компаній.
Зараз РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав улітку 2023 року президент України Володимир Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що більшість глобальних гравців мають бути "цілком принциповими у дотриманні режиму санкцій" проти Росії за терор.
Про те, що, незважаючи на санкції проти російських оборонних компаній, понад 20 європейських фірм, як і раніше, забезпечують російську армію, ідеться в розслідуванні The Insider, опублікованому 17 травня. За його даними, такі постачання відбуваються з Німеччини, Франції, Швейцарії, Угорщини, Словаччини, Італії, Естонії, Литви, Австрії та Польщі.
За даними Держдепу США станом на початок червня, допомагають Росії обходити санкції насамперед Туреччина, Казахстан, Грузія, Об'єднані Арабські Емірати та Вірменія.