Нардеп Гончаренко: Відкриття українських портів для експорту металу – дуже важливе питання і для української, і для світової економіки

Олексій Гончаренко: Санкцій на металургійну продукцію із РФ майже немає, і це дуже велика помилка

Фото: Олексій Гончаренко / Facebook
Якщо Україні вдасться розблокувати свої морські порти для відновлення торгівлі металопродукцією, це даватиме економіці щомісяця понад $600 млн, забезпечить роботу підприємств і знизить залежність від зовнішніх запозичень. Про це в коментарі "РБК-Україна" заявив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Відкриття портів для експорту металу дуже важливе питання і для української, і для світової економіки, і тут усе залежить від того, скільки зусиль буде докладено для її вирішення. $600 млн, які Україна може отримувати від експорту, суттєва цифра, яка допомогла б країні знизити залежність від зовнішньої фінансової підтримки і знизити тиск на наших міжнародних партнерів", – заявив Гончаренко.

Політик переконаний, що водночас потрібно посилювати тиск на Росію і за допомогою нових санкцій – зокрема, потрібно ввести повне ембарго на російську металопродукцію.

"Світ має жорсткіше реагувати на агресію Росії. Адже наразі санкцій на металургійну продукцію із РФ майже немає, і це дуже велика помилка", – сказав народний депутат.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України значно скоротили експорт своєї продукції через блокаду морських портів, зокрема, металургійні компанії. Українські металургійні компанії не можуть доправляти свою продукцію покупцям морським шляхом, до того ж Росія вивозить захоплений метал і, ймовірно, спробує його продати на міжнародному ринку.

За перше півріччя загалом експорт з України впав на 55,6%, а виторг від нього на 23,7%, на початку липня писав заступник міністра економіки України Тарас Качка. Причини блокування портів й ускладнення логістики, у зв'язку із чим собівартість української продукції зросла в рази. Через логістичні проблеми великі промислові підприємства скорочують або зупиняють виробництво: феросплавні підприємства працюють на 20% встановленої потужності, частина українських ГЗК також зупинила роботу.

По допомогу до уряду у зв'язку із ситуацією вже звернулися Північний гірничо-збагачувальний комбінат, "Камет-сталь", листи президенту написали "Запоріжсталь" і об'єднання підприємств "Укрметалургпром".