США та Україна мають намір запустити спільне виробництво зброї – Білий дім
США та Україна підписали заяву про наміри щодо спільного виробництва й обміну технічними даними, спрямовану на задоволення нагальних оперативних потреб Збройних сил України. Про це 6 грудня оголосив Білий дім.
Виробництво стосуватиметься сфери систем протиповітряної оборони, ремонтно-технічного забезпечення та критичних боєприпасів.
"Заява про наміри розширює співпрацю між Сполученими Штатами та Україною і сприятиме швидшому просуванню інвестиційних угод через системи", – зазначили в Білому домі.
У пресрелізі звернули увагу, що Пентагон і галузеві партнери вже надали Україні технічні дані для початку місцевого виробництва деяких проєктів FrankenSAM, які мають розширити можливості застарілих українських систем ППО за допомогою інтеграції деяких західних боєприпасів. Паралельне виробництво цих систем в Україні та США дасть змогу прискорити їх розгортання і зробити значний внесок у підтримку українських систем ППО, вважають у Білому домі.
"Ці початкові результати не лише розширять американсько-українську співпрацю й нададуть Україні можливості, необхідні їй для досягнення успіху на полі бою в короткостроковій перспективі, а й підтримають довгострокове економічне відновлення та оборону України", – заявляють у США.
Наголошують, що Пентагон підписав документ із Міністерством оборони та Міністерством стратегічних галузей України в перший день американсько-української оборонно-промислової конференції, яка почалася у Вашингтоні у День ЗСУ.
"Конференція зібрала приблизно 350 представників промисловості й уряду США, України та Європи, щоб зосередитися на значному збільшенні виробництва зброї для підтримки боротьби України за свободу проти російської агресії та зміцнення довгострокової самооборони України", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
Україна хоче стати найбільшим виробником зброї в Європі, заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.
12 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими строками та обсягами.
2024 року Міноборони та Мінстратегпром мають намір у кілька разів збільшити виробництво ракет, боєприпасів, озброєння та військової техніки, особливо засобів протиповітряної оборони.
У вересні в Києві відбувся перший міжнародний Форум оборонних індустрій DFNC1, у якому взяли участь 252 оборонні компанії з більш ніж 30 країн. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами в межах форуму. У Мінстратегпромі розповіли про щомісячне нарощування Україною виробництва зброї й наголосили, що є "кратне зростання навіть за цей рік".
6–7 грудня у Вашингтоні проводять конференцію оборонних індустрій DFNC1: US Edition, яку заплановано як продовження форуму.
6 грудня після конференції оборонних індустрій міністр оборони США Ллойд Остін провів у Пентагоні двосторонню зустріч із міністром оборони України Рустемом Умєровим. Як заявили в Пентагоні, двостороння дискусія базувалася на розмовах, що відбулися в листопаді, ішлося, зокрема, про стратегічні цілі України на 2024 рік та довгострокове планування.
Умєров подякував Остіну за проведення двосторонніх дискусій та організацію конференції у Вашингтоні. "Ми вважаємо цю конференцію... значним проривом у розвитку нашої військово-технічної співпраці, – наголосив глава Міноборони. – Це один із головних елементів підвищення самодостатності України".