США ввели санкції проти 400 фізичних і юридичних осіб, серед них – син і невістка міністра оборони РФ
Сполучені Штати Америки ввели санкції проти 400 фізичних і юридичних осіб, які підтримують війну Росії проти України. До списку потрапили родичі нового міністра оборони РФ Андрія Бєлоусова. Про це йдеться у пресрелізі, який 23 серпня оприлюднило мінстерство фінансів США.
Зокрема, ідеться про 30-річного сина Бєлоусова Павла, а також невістку глави російського міноборони Євгенію. Сам Бєлоусов-старший перебуває у списку із грудня 2022 року.
Загалом у підсанкційний список потрапили 400 осіб і компаній у Росії та за її межами, повідомили в американському мінфіні. Серед них – підприємство з видобування вугілля й металів "Евраз", а саме чотири його структури.
Також під блокуванням опинилися мережі, які займаються постачанням боєприпасів і військового обладнання, які допомагають російським олігархам уникати санкцій і далі забезпечувати потрібними товарами військову промисловість РФ.
"Росія перетворила свою економіку на інструмент служби військово-промислового комплексу Кремля. Сьогоднішні дії мінфіну спрямовані на виконання зобов'язань, узятих президентом [США Джо] Байденом і його колегами із G7, а саме – порушити ланцюжки постачання військово-промислової бази Росії та платіжні канали", – заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.
Під санкціями опинилися технологічний і фінансовий сектори Російської Федерації, а також великі російські металургійні й гірничовидобувні компанії. Це стосується підприємств, які належать до "стратегічної металургійної галузі" РФ.
Зокрема, під обмеження потрапило кілька підприємств металургійного гіганта "Евраз", який контролює бізнесмен Роман Абрамович. Серед них – "Нижнетагильский металлургический комбинат" (НТМК), "Объединенный Западно-Сибирский металлургический комбинат", "Ванадий Тула", "Евраз Маркет" і "Евразхолдинг Финанс". Окрім того, санкції поширюються на низку російських шахт.
Також під санкції потрапили підприємства "Норникеля" Володимира Потаніна, серед яких "Норильск Авиа", "Норильский горно-металлургический комбинат имени Завенягина", "Норникель Сфера" та "Норникель Спутник", які займаються розробленням IT й операційною діяльністю у сфері цифровізації.
Контекст:
Санкції проти Росії вводять у відповідь на її агресію проти України ще із 2014 року. Після широкомасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.
Країна-агресор РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав президент України Володимир Зеленський у лютому 2023 року. Про факти обходження санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".
У лютому 2024 року Зеленський заявив, що Росію та її нелегітимного президента Володимира Путіна треба ізолювати за допомогою санкцій. Зеленський зазначив, що "це не дуже розумно – допомагати, з одного боку, Україні, а з іншого – заробляти гроші із цим убивцею".
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели майже 16,6 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.