Екс-голова пенітенціарної служби: Утеча з-під варти в Україні коштувала Шепелеву $1 млн. Це звичайна такса. У Росії його звільнили за $10 млн
Колишній нардеп від фракцій БЮТ і Партії регіонів Олександр Шепелев, обвинувачений в Україні в організації та замаху на вбивство, утік до Росії, де потрапив до рук ФСБ. Про звільнення Шепелева вже з російської в'язниці домовлялися чеченці, які живуть у Москві, заявив "ГОРДОН" голова пенітенціарної служби України у 2014 році Сергій Старенький.
Утеча з тюремної лікарні Києва обійшлася екс-нардепу Олександру Шепелеву в $1 млн, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" голова пенітенціарної служби у 2014 році Сергій Старенький.
"Скільки йому (Шепелеву. – "ГОРДОН") коштувала втеча з-під варти в Києві? Приблизно мільйон доларів. В Україні для банкірів і мільйонерів це звичайна такса. Кому він заплатив – можу лише припускати, але поки не буду", – заявив Старенький.
Він додав, що після втечі з України до РФ Шепелев більше ніж рік провів у російській в'язниці, звільнення з якої обійшлося йому в $10 млн.
"За моєю неофіційною оперативною інформацією, звільнення коштувало Шепелеву $10 млн. Про звільнення Шепелева домовлялися чеченці, які живуть у Москві. Думаю, після цього взяли в заручники і вимагали з нього гроші. Коли Шепелев потрапив до рук ФСБ і відкрив рот, у деяких українських політиків почалася істерика. Нардеп-утікач дійсно володіє серйозним компроматом про схеми фінансування і виведення коштів на офшори. Плюс за ним тяглися замовні вбивства. Це зараз банки віджимають через НБУ, тоді це робили через кілерів", – сказав Старенький.
За словами екс-чиновника, начальник конвою Олег Бондаренко, який утік разом із Шепелевим, найімовірніше, уже мертвий.
"Що стосується начальника конвою Олега Бондаренка, який охороняв Шепелева і втік разом із ним, думаю, його давно позбулися. Такий свідок нікому не потрібен. Як установила перевірка, Шепелев дуже вільно почувався і в Лук'янівському СІЗО, і в тюремному блоці лікарні швидкої допомоги. Конвой був у нього на дрібній зарплаті: дав 100 доларів – його вивели покурити чи до дружини на побачення. Думаю, у день утечі Шепелев про щось таке попросив начальника конвою Бондаренка: мовляв, до мене дружина приїхала, дай сумки в неї забрати. Вони вийшли, Бондаренка або силою впихнули в авто, або він сам у нього сів. Де і в якому стані його позбулися – поки не відомо", – зазначив Старенький.
"У Лук'янівському СІЗО правлять блатні і гроші, а злодійський общак становить приблизно $500 тис." Повна версія інтерв'ю із Сергієм Стареньким
Олександр Шепелев був народним депутатом V та VI скликань. Був обираний за списком Блоку Юлії Тимошенко, а у 2010 році перейшов у парламентську фракцію Партії регіонів, з якої пізніше вийшов.
У липні 2013 року Шепелева затримали в Будапешті за підозрою в організації вбивства, замаху на вбивство, присвоєнні майна, зловживанні службовим становищем і низці інших злочинів. 27 травня 2014 року його екстрадували з Угорщини в Україну. Після повернення в Україну екс-нардеп проходив лікування в Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги, звідки утік 6 липня 2014 року.
20 березня 2015 року стало відомо, що Шепелева затримано в Росії. Це сталося на підставі міжнародного ордера Інтерполу та запитів правоохоронних органів України. У квітні ГПУ звернулася в Генеральну прокуратуру Росії із запитом про видавання Шепелева Києву.
У ГПУ заявили, що Росія не видає Шепелева через його співпрацю із ФСБ.
У серпні 2016 року стало відомо про звільнення Шепелева з російського СІЗО. Того ж місяця головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що стосовно Шепелева зареєстрували кримінальну справу за статтею про держзраду.