Луценко заявив, що ГПУ не встановила, хто "злив" розмову Ситника із журналістами
Жодного прослуховування телефонів журналістів у справі директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не було, запевнив генпрокурор Юрій Луценко.
Слідство не встановило, хто "злив" розмову директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника з журналістами. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко на брифінгу в Києві 27 вересня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Жодного прослуховування телефонів журналістів ніколи не було. Рішення ЄСПЛ – частина системи права в Україні, і воно обов'язкове до виконання. Щойно ми одержали це рішення, наші дії було заморожено на місяць до того, як ЄСПЛ ухвалить остаточне рішення. Ми не одержали жодних матеріалів від оператора і не будемо одержувати до остаточного рішення ЄСПЛ", – сказав Луценко.
Він зазначив, що українське слідство повідомляло ЄСПЛ, що журналісти – єдині свідки вірогідно вчиненого злочину щодо честі та гідності громадянки України.
"Щоб захистити її права, закон вимагає від мене всіх заходів, щоб установити місце й час вчинення злочину. І якщо місце для нас очевидне, то час невідомий. Генпрокуратура запитує не про джерела журналістів, не про суть розмов чи з'єднання абонентів із журналістами. Але час перебування на місці вчинення злочину точно не є джерелом журналістів чи іншими речами, які вони мають право не розголошувати", – заявив генпрокурор.
25 вересня спікер ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Генеральна прокуратура України зупинила одержання інформації з мобільного телефона головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької чере рішення Європейського суду з прав людини, який зобов'язав українську владу утриматися від доступу до цих даних. За його словами, таке саме рішення було ухвалено стосовно журналістки Крістіни Бердинських.
3 вересня стало відомо, що Печерський райсуд Києва надав ГПУ доступ до даних із телефона Седлецької за період із 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року включно. 5 вересня у ГПУ повідомили, що суд також виніс аналогічну ухвалу щодо Бердинських.
Журналістки оскаржили рішення суду про доступ до даних їхніх телефонів. 18 вересня Апеляційний суд визнав надмірними витребувані прокуратурою відомості з телефона Седлецької.
Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що необхідність доступу до телефонів журналісток зумовлена відмовою надавати інформацію у справі про ймовірне розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником.
За даними слідства, розмова Ситника із групою українських журналістів не під запис відбулася в Києві у травні 2017 року. Директор НАБУ заявляв, що не розголошував ні державної таємниці, ні таємниці слідства.