Transparency International вимагає перевірити конфіскацію $1,5 млрд Януковича
Справа про конфіскацію державних активів, зокрема тих, що належать екс-президенту України Вікторові Януковичу, має виняткову значущість для процесу боротьби з корупцією, заявили в Transparency International.
Transparency International звернулася до Верховної Ради з проханням перевірити процедуру конфіскації $1,5 млрд екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомляють на сайті організації.
У заяві йдеться, що тему конфіскації використовували як привід "для низки публікацій про заслуги" генерального прокурора країни Юрія Луценка.
У TI також виникли запитання щодо того, чому справу про економічні злочини розслідувала військова прокуратура.
"Як вийшло, що за кримінальним провадженням, яке було розпочате лише 15 березня, суд постановив вирок уже 28 березня? Як було засуджено особу за відмивання коштів, якщо не було встановлено злочину, унаслідок якого ці кошти були здобуті?", – наголошують у заяві.
На думку організації, справа про конфіскацію державних активів має виняткову значущість для процесу боротьби з корупцією.
"Недотримання правових процедур у процесі конфіскації створить можливість для нинішніх власників $1,5 млрд оскаржити таке рішення в Європейському суді з прав людини", – заявили в TI.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, рішення про конфіскацію коштів оточення Януковича ухвалив Краматорський міський суд Донецької області, опівночі 28 квітня закінчився строк подання апеляції. За його даними, заблоковані на рахунках Януковича кошти зберігали як у вигляді грошей, так і у вигляді цінних паперів.
Увечері 28 квітня Луценко повідомив, що "Ощадбанк" завершив процедуру перерахування в Державне казначейство конфіскованих коштів.
"Страна", посилаючись на джерела в ГПУ, писала, що конфісковані в команди Януковича $1,5 млрд належали соратнику бізнесмена-втікача Сергія Курченка Аркадію Кашкіну.
Президент України Петро Порошенко заявив, що гроші витратять насамперед на зміцнення армії.