Адвокат заявив про абсурдність спроб пов'язати Суркісів із "ПриватБанком"
"Це звучить так само абсурдно, як і стосунки Суркісів з американським футболом. Ніби й футбол, проте "дещо інший". Тож за подібною логікою будь-який вкладник фінустанови є пов'язаною з нею особою, бо тримає у ній свої заощадження. У мене виникає питання: скажіть, будь ласка, а як можна бути пов'язаним із банком, якщо ти не є його акціонером і жодним чином не впливаєш на роботу цієї установи? Більше того, якщо ви дійсно пов'язані з банком і знаєте, що ваші гроші можуть бути списані з ваших рахунків, то, мабуть, ви їх заберете з цих рахунків? Але родина Суркісів цього ніколи не робила. Їхні кошти весь час знаходились на рахунках "ПриватБанку" аж до моменту його націоналізації", - сказав адвокат.
Як каже Алексєєв, Національний банк пояснює претензії до Суркіса тим, що він нібито володів суттєвою часткою у медіахолдингу "1+1".
Проте, за словами адвоката, частка Ігоря Суркіса у холдингу становила "трохи більше ніж 8%".
"А за українським законом, "істотна участь" – це 10% і більше. Тому елементарні знання математики свідчать про хибність, помилковість та незаконність позиції Національного банку. Українські суди неодноразово доводили відсутність зв'язку між Ігорем Суркісом та "ПриватБанком". І востаннє – зовсім нещодавно, на початку жовтня суд вкотре констатував, що Національний банк не підтвердив суттєву участь пана Суркіса у медіахолдингу "1+1", через який була нібито встановлена його пов'язаність з "ПриватБанком", – додав Алексєєв.
Контекст:
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано у грудні 2016 року.
Рішенням Нацбанку України від 13 грудня 2016 року родину Суркісів визнали інсайдерами "ПриватБанку"."ПриватБанку". НБУ вказував, що Ігор Суркіс і ексвласник банку Ігор Коломойський – акціонери телеканала "1+1", що свідчить про зв'язок Суркісів з "ПриватБанком". У зв'язку із чим під час націоналізації гроші сім'ї Суркісів та їхніх компаній на депозитних рахунках "ПриватБанку" та його філій було конвертовано в капітал банку в межах процедури bail-in.
Суркіси оскаржують долучення їх до процедури bail-in у судах.
Алексєєв водночас заявив, що гроші англійських компаній сім'ї Суркісів, які перебували на депозитних рахунках "ПриватБанку" на Кіпрі, досі залишаються на рахунках "ПриватБанку", а заяви посадовців банку та їхніх юридичних радників про те, що гроші списали у капітал банку під час націоналізації, є неправдивими та хибними.