Чи може Україна створити ядерну зброю, генерали зрадили Путіна, чи може Лукашенко допомагати Україні. Інтерв'ю Гордона з Фейгіним. Відео
На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з російським юристом, блогером Марком Фейгіним.
Під час інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону Фейгін говорив про:
- операцію української армії в Курській області РФ;
- те, де ЗСУ можуть провести наступну операцію;
- падіння рейтингу нелегітимного президента РФ Володимира Путіна;
- президентські вибори у США й шанси кандидата у президенти від республіканців Дональда Трампа й імовірної кандидатки від демократів Камали Гарріс;
- останні заяви нелегітимного президента Білорусі Олександра Лукашенка про війну в Україні й заклики до переговорів;
- ядерні технології України;
- закінчення війни.
"Я не відкидаю, що результат американських виборів, особливо якщо залишиться адміністрація демократів, може вплинути на ситуацію всередині Росії. Бо тоді всі зусилля нанівець звелися б. Стосовно Гарріс усе що завгодно можна говорити, але щодо українського напряму, найімовірніше, буде спадкоємна лінія, якої дотримувався [нинішній президент США Джо] Байден: з одного боку, бажано переговори, але з іншого – до поступок удаватися небажано... Еліта [в Росії] точно незадоволена [війною]. Уже два з половиною роки, а далі що? У цьому стані скільки можна перебувати? Тут треба, щоб американці в якийсь момент вирішили, що зараз той момент, коли можна кивнути комусь, сказати: "Ну, може, він [Путін] постарів уже? Може, вам уже якось зайнятися [цим]? Ви бачите, що людина вже в деменції, вона збирається правити вічно, воювати вічно, убити ще мільйон народу. А заради чого?" – сказав Фейгін.
Фейгін народився 1971 року в Куйбишеві (зараз – Самара). Закінчив юридичний факультет Самарського державного університету, Академію народного господарства при уряді РФ і Дипломатичну академію МЗС Росії. Кандидат юридичних наук.
У студентські роки брав участь у політичному житті Самари, був членом партії "Демократический союз". У 1994–1995 роках – депутат Держдуми І скликання. У 1997–2007 роках був віцемером Самари. У 1990-х роках набув статусу адвоката, але адвокатською практикою почав займатися у 2000-х.
Широко популярним Фейгін став як один з адвокатів учасниць панк-групи Pussy Riot. Після початку російської агресії захищав інтереси кількох відомих громадян України, яких РФ утримувала на своїй території або проти яких заочно порушила кримінальні справи, зокрема лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, колишньої льотчиці Надії Савченко, журналіста Романа Сущенка.
2018 року Фейгіна в Росії позбавили статусу адвоката, 2022-го – занесли до списку "іноагентів", 2023-го – оголосили в розшук, 2024-го – спочатку заочно заарештували у справі про "фейки" щодо дій російських окупантів в Україні, а потім засудили до 11 років колонії.
Зараз юрист живе у Франції, займається блогерством, розвиває свій YouTube-канал "Фейгин LIVE", на який підписано майже 2 млн осіб.