"Чорний" політтехнолог Петров у 2015 році стверджував, що ЗСУ нібито обстрілюють мирних жителів Донецька
Політтехнолог і засновник каналу "Ісландія" Володимир Петров, якого звинувачують у причетності до появи перших тітушок в Україні та називають "чорним" політтехнологом, у 2015 році стверджував, що Збройні сили України нібито обстрілюють мирних жителів тимчасово окупованого Донецька. Про це свідчить відеозапис ефіру "Люмпен шоу", яке вів Петров, опублікований на YouTube-каналі Halise Gumus 20 червня 2016 року. У Facebook проєкту цей випуск опублікували 2 лютого 2015 року, але відео зараз недоступне.
У цьому випуску програми "гостем" Петрова став прокремлівський пропагандист, британець Грем Філіпс, який 2022 року потрапив під санкції Великобританії за підтримку російської агресії.
Під час включення за допомогою відеозв'язку Філліпс називав українські війська "фашистами" і казав, що підтримує тих, хто протистоїть ЗСУ.
Петров, зокрема, поставив британському пропагандисту запитання, чи є "ополченці" (так у РФ називали проросійських бойовиків, які воювали проти української армії) в окупованих містах, "куди прилітають снаряди". На відео цей фрагмент починається із 27.30.
Філліпс у відповідь заявив, що ніколи не бачив такого, щоб разом загинули мирні жителі й "ополченці".
Петров із цих слів прокремлівського пропагандиста зробив висновок, що "під час обстрілів мирних міст завжди гинуть лише мирні люди".
Філліпс також додав, що "ополченці" гинуть лише тоді, коли українці атакують їхні блокпости чи бази.
"Я можу привітати всю українську армію, яка стріляє по мирних містах. І ось вам людина каже, що там немає жодного "ополченця". Тобто коли ви стріляєте по Донецьку, то ви влучаєте просто в людей", – сказав Петров, коментуючи заяву пропагандиста.
Контекст:
45-річний Петров відомий як "чорний політтехнолог", писало видання "Детектор медіа" у 2022 році. У період президентства Віктора Януковича, який утік з України після Революції гідності, компанія Петрова працювала на його адміністрацію, повідомляла "Українська правда".
Сам ведучий називає себе продажним журналістом, зазначало видання "Детектор медіа". ЗМІ також називає Петрова медіакілером і пов'язує його ім'я з появою терміна "тітушки" у 2013 році (утвореного від прізвища Вадима Тітушка, який напав на журналістів, що висвітлювали опозиційний мітинг). Саме Петров 10 років тому зробив Тітушка "відомим на всю країну", розповідав журналіст Єгор Чечеринда. За його даними, "орли Януковича" найняли Тітушка та його "бригаду" для організації бійок з опозиційними мітингувальниками.
Після перезапуску державного телеканала "Рада" у 2021 році Петров працював там, але недовго. В одному з перших ефірів він порівняв ексканцлерку Німеччини Ангелу Меркель зі свинею, і його звільнили. За кілька днів Петров повернувся в ефір – у статусі експерта-гостя програми, яку вів Іванов.
Зараз Петров разом зі своїм співведучим, колишнім прокурором і блогером Сергієм Івановим веде кілька проєктів в ефірі "Ісландії". Окрім того, як зазначає "Детектор медіа", Петров – постійний гість національного телемарафону, зокрема, він був у марафоні 19 серпня 2023 року – у дискусійній студії "1+1".
Згідно з даними на сайті Нацради, "Ісландії" надали ліцензію на мовлення у 2019 році, засновник і головний власник каналу – політтехнолог Володимир Петров (володіє 94% статутного капіталу, ще по 3% у співзасновників каналу – блогера Олександра Барабошка і директора каналу Павла Немерюка). У 2020 році канал розпочав супутникове мовлення, але після набуття чинності законом "Про медіа" у липні 2023 року "Ісландія" змінила технологію на інтернет-мовлення (ОТТ), зазначає "Детектор медіа".
Петров неодноразово робив скандальні заяви в ефірі "Ісландії". Зокрема, 16 жовтня він заявив, що українців, які виїхали із країни після початку широкомасштабної війни, мають "обмежити у правах", і погрожував "покаранням" шеф-редакторці "Детектора медіа" Наталії Лігачовій, яка обурилася тим, що "Ісландія" має ліцензію на мовлення. 27 жовтня Петров назвав Лігачову і головних редакторів ZN і NV – Юлію Мостову та Віталія Сича – "ескортницями".
Лігачова називала Петрова й Іванова "чорними" політтехнологами. "Існування Петрова та Іванова в ефірі й те, що Нацрада дала "Ісландії" ліцензію, – це нонсенс. Це "чорні" політтехнологи, які працюють на Офіс президента, яким не місце ні в марафонах, ні в YouTube, ніде. Вова Петров – це той, хто привів колись тітушок на Майдан, які тоді побили Олю Сніцарчук із "5 каналу", це той, хто просував купу "чорних" технологій, і він зараз працює на Офіс президента. Мене дуже дивує, чому ніхто не підкаже Банковій, що це просто стидоба. І таких прикладів дуже багато", – заявила вона 16 жовтня.
26 жовтня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку каналу. Під час моніторингу 3-го і 4 жовтня Нацрада зафіксувала поширення в ефірі програм "Ісландії" "Розрив", "Супер Live" та "Антиподи", які ведуть Петров та Іванов, нецензурних висловлювань і слів, які можуть завдати шкоди психічному, фізичному або морального розвитку дітей.
31 жовтня Нацрада на своєму засіданні відмовила "Ісландії" у ліцензії на цифрове мовлення. Представники регулятора зазначили під час обговорення, що ведучі каналу у своїх ефірах говорили відверту брехню на адресу регулятора. За словами членів Нацради, регулятору неодноразово надходили скарги на обсценну лексику і мат в ефірі каналу.