Фейгін: Китай рано чи пізно забере Східний Сибір, Далекий Схід, Північне море та Забайкалля
Фейгін упевнений, що якщо в РФ не буде Путіна, то хай хто з нинішньої російської еліти прийде до влади, війна з Україною "однозначно закінчиться".
"Немає Путіна – немає війни. А далі починаються вже варіації у самій Росії, починається боротьба двох концептів. Один – абсолютно прокитайський. Путін зараз його уособлює. Китай це використовує максимально.. У цьому ж і є суть ставлення до васала. Ти можеш кидати – і тобі за це нічого, він лише цілуватиме тобі черевик", – сказав Фейгін.
На його думку, одна із груп після того, як не стане Путіна, захоче й далі "цілувати черевик" Китаю. Інша ж вирішить домовлятися із Заходом, щоб пом'якшити санкції.
Ці дві групи, вважає Фейгін, почнуть запеклу боротьбу, але більше шансів на перемогу, на його думку, у прибічників "помірної, тихої європеїзації".
"У питанні з Китаєм шансів жодних. Китай однаково забере рано чи пізно, – може, за століття, а може, швидше – Східний Сибір, Далекий Схід, Північне море і Забайкалля. Я думаю, що у [групи] мішустіних шансів більше на подолання ізоляції. Це ж ціла ідея: "Ми впораємося з ізоляцією. У вас з'являться картки MasterCard і Visa, у вас з'являться банківські рахунки, ви зможете їздити за кордон". Зашморг послаблюватимуть не одномоментно, а поступово, але це перспектива, яка гідна, щоб заради неї працювати", – підсумував блогер.
Фейгін: Росіяни готові були розстріляти Зеленського і сказати: "Чого ви чините спротив? Ми вирішили військово-політичне завдання". Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Китай від початку нападу РФ на Україну намагається демонструвати нейтральну позицію і прямо не засуджує дій Москви.
За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України, а китайські компанії, зокрема пов'язані з урядом, у 2022 році доправили в Росію приблизно 1 тис. штурмових гвинтівок, понад 12 тонн бронежилетів і запчастини для безпілотників.
20 березня голова КНР Сі Цзіньпін приїхав у РФ із державним візитом. 21 березня він провів переговори з Путіним. За підсумками вони заявили, що говорили і про Україну. Окрім того, президент РФ і китайський лідер підписали дві спільні заяви, у яких ідеться про "поглиблення відносин всеосяжного партнерства і стратегічної взаємодії РФ та Китаю, що вступають у нову епоху", та про "план розвитку головних напрямів російсько-китайської економічної співпраці до 2030 року".
30 березня міноборони Китаю заявило про готовність співпрацювати з російськими військовими за кількома напрямами.
21 квітня китайський посол у Франції Лу Шає в ефірі каналу LCI сказав, що "Крим із самого початку належав Росії". Окрім того, він заперечував суверенітет пострадянських країн. Пізніше посольство КНР у Франції видалило стенограму зі словами посла.
26 квітня відбулася перша розмова президента України Володимира Зеленського із Сі Цзіньпіном. За словами прессекретаря Зеленського Сергія Никифорова, переговори тривали майже годину, голова КНР під час розмови презентував китайський "мирний план", а президент України розповів про формулу миру. "Є певні моменти, у яких уже є точки перетину", – вказав спікер Зеленського.
У Китаї після цієї розмови заявили, що скерують із візитом в Україну та інші країни спецпредставника, який проведе переговори з усіма сторонами щодо "врегулювання воєнного конфлікту". Цим спецпредставником буде 70-річний Лі Хуей, який обіймав посаду посла КНР у Росії з 2009-го до 2019 року, повідомляє South China Morning Post.