Фон дер Ляєн: Путін наполягає на капітуляції України. Жодна країна ніколи б не прийняла таких жахливих умов

Ляєн: Долучити Росію до мирних зусиль настане час тоді, коли вона скаже, що готова до миру, спираючись на Статут ООН
Фото: ЕРА

Умови справедливого миру в Україні, проти якої воює країна-агресор Росія, визначатиме саме Україна. Про це глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила 16 червня за підсумками саміту, трансляцію вів Офіс президента України.

"[Нелегітимний президент РФ Володимир] Путін не серйозний щодо завершення війни. Він наполягає на капітуляції, він наполягає на здаванні українських територій, навіть територій, які сьогодні не окуповані, він наполягає на роззброєнні України, залишаючи її вразливою для подальшої агресії. Жодна країна ніколи б не прийняла таких жахливих умов. Тому життєво важливо, щоб Україна могла протистояти агресії. [...] Україна буде визначати умови справедливого миру", – сказала вона.

Глава Єврокомісії наголосила, що у 2023 році резолюцію щодо миру в Україні підтримала 141 країна, "абсолютна більшість" яких приєдналася до саміту миру у Швейцарії.

"Я закликаю Росію почути заклик світової спільноти: поважати територіальну цілісність і суверенітет України, завершити імперіалістичне насильство і повернути назад дітей. Коли Росія скаже, що вона готова до миру, спираючись на Статут ООН, тоді настане час долучити її до мирних зусиль і прямувати до миру як до фінальної стадії процесу. Я сподіваюся, це відбудеться швидко", – заявила фон дер Ляєн.

Контекст:

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку триває з 15-го до 16 червня. На ньому обговорюють три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, яких викрала Росія. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Зеленський на брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.

Раніше президент України говорив, що Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.

Президентка Швейцарії Віола Амгерд анонсувала, що на саміті миру обговорюватимуть умови приєднання РФ до переговорів про мир.

Підсумкове комюніке саміту миру у Швейцарії підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.