Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає до негайного перемир'я на Близькому Сході. Терористів ХАМАС у документі не згадано
27 жовтня Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила підготовлену Йорданією резолюцію про негайне припинення бойових дій на Близькому Сході, де бойовики палестинського терористичного угруповання ХАМАС напали на Ізраїль, а потім стали ціллю Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у секторі Гази. Про ухвалене рішення повідомляє сайт ООН.
Резолюцію Йорданії ухвалили 120 голосами "за" і 14 "проти", ще 45 делегатів утрималися.
"Йорданську резолюцію підтримало понад 40 держав-членів, включно з Єгиптом, Оманом і ОАЕ. Вона закликає до "негайного, міцного і сталого гуманітарного перемир'я" і вимагає від усіх сторін дотримуватися міжнародного гуманітарного права та "безперервного, достатнього й безперешкодного" надання основних товарів і послуг у сектор Гази. Вона також закликає до "негайного і беззастережного звільнення" всіх цивільних осіб, які перебувають у полоні, а також вимагає їхньої безпеки, благополуччя й гуманного ставлення відповідно до міжнародного права", – пояснили в ООН.
У проєкті документа не було згадано ні ХАМАС, ні терористичні дії бойовиків угруповання в Ізраїлі.
Канада внесла пропозицію вписати ХАМАС у проєкт резолюції, однак для ухвалення цього рішення забракло необхідних двох третин голосів: за проголосувало 85 делегатів, проти – 55, іще 23 утрималися.
Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан після ухвалення резолюції Йорданії назвав те, що відбулося, "ганьбою" і заявив, що "всі стали свідками того, що ООН не має жодної краплі легітимності". Ізраїльський дипломат висловив подив, що "в резолюції жодного разу не згадано ХАМАС, начебто війна почалася сама собою".
"Єдиний спосіб знищити ХАМАС – це викорінити їх. Чому ви не притягуєте ХАМАС до відповідальності? [...] Ізраїль захищатиме себе і зробить усе необхідне, щоб викорінити ХАМАС і повернути заручників додому", – заявив Ердан.
Україна під час голосування за резолюцію утрималася.
Контекст:
7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни й захопили в полон заручників. Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію і перейшов у стан війни. 9 жовтня армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази.
Унаслідок атаки ХАМАС загинуло приблизно 1400 ізраїльтян, повідомило видання The Times of Israel. Міністерство охорони здоров'я сектору Гази заявляє, що внаслідок ударів Ізраїлю станом на 26 жовтня загинуло понад 7 тис. людей.
210 заручників утримують у Газі, повідомляв Хагарі 21 жовтня, його цитує The Times of Israel. За словами Хагарі, ця цифра не є остаточною, оскільки військові вивчають нову інформацію про зниклих безвісти.
За останніми данними, жертвами нападу ХАМАС на Ізраїль став 21 українець.
Ізраїль розпочне наземну операцію в Газі, якщо ісламське терористичне угруповання ХАМАС "не здасться без жодних умов", заявив міжнародний представник Армії оборони Ізраїлю Джонатан Конрікус 23 жовтня.
27 жовтня глава МЗС Йорданії Айман Сафаді заявив, що Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Гази, а палестинці повідомили про появу в регіоні танків ЦАХАЛ.