Кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до 21 – МЗС України
Кількість українців, які загинули в Ізраїлі внаслідок нападу на країну терористів із палестинського угруповання ХАМАС, зросла до 21. Про це в коментарі NV 26 жовтня повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
Раніше інформували про 19 загиблих. За підтвердженою інформацією, один українець зник безвісти.
Ніколенко повідомляє, що також відомо про трьох загиблих у секторі Гази: двох дітей і дорослу людину, а також шістьох поранених, із яких троє дітей.
Зазначають, що українські громадяни мають поранення різного ступеня важкості, їм надають медичну допомогу.
У МЗС повідомили, що 357 українців, із яких 208 жінок, виявили бажання евакуюватися із сектору Гази, і українські дипломатичні установи підтримують із ними постійний зв'язок.
Проте контрольно-пропускний пункт "Рафах" на кордоні сектору Гази і Єгипту поки не працює, тому можливості виїхати немає.
Як запевняє Ніколенко, МЗС України спільно з партнерами працює з усіма сторонами, щоб дістати дозвіл на якнайшвидше вивезення людей.
Контекст:
7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни й захопили в полон заручників.
Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію й перейшов у стан війни. 9 жовтня армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази.
Унаслідок атаки ХАМАС загинуло приблизно 1,4 тис. ізраїльтян, повідомило видання The Times of Israel. Міністерство охорони здоров'я сектору Гази заявляє, що внаслідок ударів Ізраїлю станом на 25 жовтня загинуло 6546 людей.
Ізраїль розпочне наземну операцію в Газі, якщо ісламське терористичне угруповання ХАМАС "не здасться без жодних умов", заявив міжнародний представник Армії оборони Ізраїлю Джонатан Конрікус 23 жовтня.
Ізраїльська влада погодилася на прохання США відкласти наземну операцію в секторі Гази, щоб американська сторона встигла перевести в регіон додаткові системи протиповітряної оборони для захисту американських військ. Про це 25 жовтня пише The Wall Street Journal.