Уряд Ізраїлю стане більш проукраїнським після атаки ХАМАС та реакції РФ – посол

Корнійчук: Абсолютно очевидно, що ми маємо спільного ворога, і ми маємо бути більш консолідовані спільно з народом Ізраїлю проти наших ворогів
Фото: Embassy of Ukraine in the State of Israel / Facebook

Ізраїльські громадяни підтримують Україну з перших днів повномасштабної війни, яку розв'язала Росія, але після поточного загострення на Близькому Сході зміниться позиція щодо цього питання й ізраїльського уряду, вважає посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. Про це він сказав 24 жовтня на брифінгу, який транслював медіацентр "Україна – Укрінформ".

"І до цього масштабного теракту в Ізраїлі ми проводили опитування громадської думки, ми знаємо, що приблизно 80% громадян Ізраїлю активно чи пасивно підтримували Україну в її війні", – наголосив він.

На думку посла, у контексті останніх подій в Ізраїлі більш проукраїнськи налаштованими будуть не лише громадяни й ізраїльське суспільство, а й ізраїльський уряд.

"Оскільки абсолютно об'єктивно видно позицію Російської Федерації, яка висловилася на підтримку ХАМАС неодноразово і запропонувала своє посередництво, і, власне кажучи, всіх іранських проксі, які проявилися в цій війні й у цьому масштабному теракті проти ізраїльської держави. На жаль, ми не є близькими до розв'язки і цих подій, оскільки є загроза і з півночі, з Лівану від "Хезболли", є загроза з території Сирії, є загроза з території Ємену, тобто є певні осередки напруги, які іранські проксі використовують проти Ізраїлю. І абсолютно очевидно, що ми маємо спільного ворога, і ми маємо бути більш консолідовані спільно з народом Ізраїлю проти наших ворогів і бути націленими на допомогу одне одному", – сказав Корнійчук.

Він вважає, зокрема, що у дальній перспективі є ймовірність успішного військово-технічного співробітництва.

"Думаю, що будь-які застереження із цього приводу будуть зняті після цих сумних подій, які сталися, і ми зможемо більше співпрацювати у питаннях військово-технічної співпраці. Але ж знову-таки це проблема, яка у нас на роки, і негайних, якихось термінових покращень, скоріш за все, очікувати не приходиться. Але я впевнений, що обмеження будуть зняті, ми зможемо успішно співпрацювати й у питаннях антидронів, так званих джамерів, і систем ППО, й іншої військової співпраці, яку ми запитували протягом останніх 20 місяців", – прогнозує посол.

Контекст:

Відносини між Україною та Ізраїлем протягом повномасштабної війни в Україні були напруженими. Посольство України в Ізраїлі заявляло, що Ізраїль, прикриваючись заявами про нейтралітет, активно налагоджує відносини з РФ. Президент Володимир Зеленський неодноразово закликав Ізраїль визначитися, із ким він – "із демократичним світом чи з тими, хто закриває очі на російський терор".

7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних та центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни й захопили в полон заручників. Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію.

9 жовтня армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази, а прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху заявив, що ЦАХАЛ ліквідував сотні терористів, але на цьому не зупиниться і перетворить на руїни "будь-яке місце, де діє ХАМАС".

Унаслідок атаки ХАМАС загинуло приблизно 1,4 тис. ізраїльтян, повідомило видання The Times of Israel. Міністерство охорони здоров'я сектору Гази інформує, що внаслідок ударів Ізраїлю станом на 25 жовтня загинуло 6546 людей.

МЗС України заявило, що засуджує атаки ХАМАС, підтримує Ізраїль та реалізацію "принципу двох держав" для врегулювання конфлікту.