Гордон: Я впевнений, що виграю суд проти держави Росія в ЄСПЛ, бо вони не мають жодних прав засуджувати людину за те, що вона є патріотом України
Під час стриму з телеведучим Василем Головановим 15 жовтня засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон розповів про те, за що його переслідує держава-агресор Росія і як він обстоює свої права.
"Ці ідіоти змогли мене назвати "іноагентом". Мене – громадянина України. Який я нахрін "іноземний агент" у Росії, поясніть? Я громадянин України. Я ніколи не жив у Росії, окрім двох років служби в радянській армії. Тоді це була Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, РРФСР, і я там жив два роки, тому що з 1986-го до 1988 року служив у радянській армії, коли ще був Радянський Союз. Я там ніколи не жив, у мене там немає жодного бізнесу, жодних інтересів, ні чорта взагалі. Мало того, що вони мене оголосили в розшук, вони мене ще назвали "іноагентом". Ну який же я "іноагент"? Я взагалі не агент. Ні, я агент. Знаєте чого? Свого серця, своєї душі, своєї батьківщини. У хорошому значенні агент. Тому що всі, хто народився в Україні й хто любить свою країну, – вони агенти України, звісно", – наголосив Гордон.
Він звернув увагу на той факт, що російський суд уже ухвалив вирок у справі, проте засекретив своє рішення.
"Ці недоумки відкрили проти мене три кримінальні справи, вони мене занесли до реєстру терористів і екстремістів, вони мене заочно засудили... До речі, засекречена справа ця. Басманний суд Москви мене заочно засудив, і мені захотілося глянути, а на скільки років. Вони засекретили цю справу й написали: "Як людина, яка шкодить національній безпеці Росії", – заявив Гордон.
Журналіст нагадав, що звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з позовом проти РФ.
"Я, до речі, проти цих ідіотів росіян подав до суду, в ЄСПЛ на державу Росія. Ще коли РФ виконувала рішення ЄСПЛ. Потім вона вийшла із цього. І скажу вам, ЄСПЛ розглядає це активно. І розглядає мій позов відразу ж після позову [російського опозиційного політика Володимира] Кара-Мурзи до держави Росія. Розглядає швидко й по суті. Я впевнений у тому, що я виграю суд проти держави Росія, тому що вони не мають жодних прав засуджувати людину за те, що вона є патріотом України й говорить правду. Жодних прав. Я чхати на них хотів. Я висрався на них, на всю Росію, на [президента країни-агресора РФ Володимира] Путіна й на всіх тих, хто підтримує війну проти мого народу й моєї країни", – сказав Гордон.
Контекст:
У березні 2022 року Слідчий комітет Росії порушив стосовно Гордона кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу РФ, йому інкримінують публічні заклики до розв'язання агресивної війни, провокування ненависті чи ворожнечі за ознаками національності, публічне розповсюдження неправдивої інформації про дії російської армії. Максимальне покарання за цими статтями – до 10 років ув'язнення.
6 квітня у РФ Гордона занесли до переліку організацій і фізичних осіб, яких вважають причетними до екстремістської діяльності або тероризму, а 2 вересня – до реєстру "іноземних агентів".
19 липня стало відомо, що МВС Росії оголосило Гордона в розшук (за що саме – не вказували), а 22 липня російські ЗМІ повідомили, що журналіста в Росії заочно заарештували.
У відповідь на переслідування Гордон подав позов до ЄСПЛ проти РФ. Це сталося до 16 вересня 2022 року, коли Росія остаточно вийшла з-під юрисдикції Європейського суду з прав людини.