Кемерон проти ідеї Макрона про скеровування військ в Україну. Вважає її небезпечною ескалацією
Скеровування військ західних союзників в Україну призведе до "небезпечної ескалації" у війні, яку розв'язала країна-агресор Росія. Про це міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон заявив Sky News 3 травня.
За словами Кемерона, світ перебуває на "абсолютно критичному переломному етапі" й Київ має перемогти, інакше на Європу чекає "дуже небезпечне майбутнє". Водночас він проти того, щоб іноземні війська допомагали в Україні в боротьбі з окупантами.
"Не думаю, що це правильно, коли солдати НАТО вбивають російських солдатів. [...] Я б не став скеровувати солдатів НАТО у країну, оскільки це було б небезпечною ескалацією", – сказав глава британського дипломатичного відомства.
Кемерон додав, що це і "не є необхідним", оскільки Британія від початку повномасштабної війни допомогла підготувати майже 60 тис. українських військових.
Телеканал зазначає, що Кемерон, який прибув в Україну з неанонсованим візитом, зустрівся із президентом Володимиром Зеленським і провів низку інших зустрічей у Києві 2 травня. Інтерв'ю Кемерона Sky News записували у Львові наступного дня.
Контекст:
26 лютого в Парижі відбулася конференція 20 європейських лідерів на чолі із президентом Франції Еммануелем Макроном, на якій обговорювали питання допомоги Україні. Зокрема, Макрон тоді не відкинув, що в Україну в майбутньому можуть скерувати західні війська.
Згодом, у березні, президент Франції закликав союзників "не бути боягузами" в питанні підтримки України, а французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян до Києва чи Одеси.
2 травня він сказав, що не змінив своєї думки щодо можливості скеровування французьких сухопутних військ в Україну. Росія не може перемогти в Україні, інакше під питанням опиниться безпека інших країн, таких як Молдова, Румунія, Польща, Литва й багато інших, додав він.
За інформацією американських ЗМІ, Макрон заявляв союзникам, що втручання США і НАТО не знадобиться у випадку атаки РФ на французькі війська в Україні, і в лютому переконував президента США Джо Байдена і канцлера ФРН Олафа Шольца змінити стратегію Заходу у війні РФ проти України. Як писала WSJ, Байден поставив під сумнів цю ідею, а Шольц виступив проти.
27 лютого Шольц заявив, що "жодних наземних військ європейських країн чи НАТО не буде в Україні". Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, коментуючи 18 березня ідею Макрона, сказав, що "він має на це повне право".