Міністр оборони Італії заявив про необхідність переговорів України та РФ

Крозетто: Що не можна було зробити за допомогою зброї, має бути зроблено в інший спосіб
Фото: ЕРА

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто вважає, що настав час пошуку політичного рішення для припинення війни, розв'язаної Росією в Україні. 23 грудня він сказав про це, відвідуючи італійські війська, розміщені в польському місті Мальборк, повідомляє ANSA.

"Війна триває вже майже два роки, і я думаю, що разом із воєнними діями та підтримкою України важливо йти шляхом, який приведе до політичного рішення", – заявив він.

Після того, як Україна за допомогою союзників змогла зберегти державність, зупинила окупантів і зміцнила кордони, потрібно переходити до цілей, яких не можна досягти у воєнний спосіб, вважає міністр. Крозетто закликав відкрити "дипломатичний і політичний фронт, щоб спробувати досягти того самого результату через мирні переговори".

"Те, що існувало до війни, має бути відновлено, а те, що не можна було зробити за допомогою зброї, має бути зроблено в інший спосіб", – підсумував глава міноборони Італії.

Ще у квітні Крозетто, за даними Il Libero Quotidiano, заявив в інтерв'ю La Stampa (закрита стрічка), коментуючи війну в Україні, що потрібно "припинити конфлікт і спробувати посадити за один стіл двох співрозмовників, які не розмовляють один з одним". Він також говорив, що одним з учасників переговорів про мир між Україною та РФ має бути Китай.

4 листопада Крозетто висловлював думку, що діалог між Києвом і Москвою можливий, але не за нинішніх обставин. В інтерв'ю Quotidiano Nazionale йому поставили запитання про відсутність динаміки на фронті та перемикання міжнародного фокусу на Близький Схід.

"Увага до російсько-українського конфлікту ослабла у ЗМІ, але не політично. Підтримка Києва з боку Заходу та Європейського союзу залишається незмінною. Україна бореться за свій суверенітет, а також за дотримання міжнародного права, а не лише за свою свободу", – сказав Крозетто, додавши, проте, що міцного миру не можна досягти лише воєнними діями.

Контекст:

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з Путіним це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він. Зеленський ввів у дію рішення РНБО, у якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".

У листопаді 2022 року Київ презентував свою формулу миру, у яку входить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. В інтерв'ю, яке опублікували 11 травня, Зеленський закликав не нав'язувати Україні формати досягнення миру з Росією.

До 2026 року РФ хоче захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей України, зокрема міста Харків, Дніпро і Запоріжжя, написав 14 грудня Bild із посиланням на джерела у німецькій розвідці.

Водночас, за даними української розвідки, у РФ станом на сьогодні немає планів вести війну проти України 2025 року. Окрім того, у ГУР припустили, що ці плани до кінця 2024 можуть підкоригувати. Окупанти мають деякі проблеми з ресурсами, "тому що ця війна дуже дорога", зазначив начальник української розвідки Кирило Буданов.