"НАБУ хотілося знайти не мене, а гучні заголовки". Вовк заявив, що перебуває на робочому місці
Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк, якого 16 лютого вкотре не змогли доправити на засідання Вищого антикорупційного суду, на сторінці у Facebook повідомив, що перебуває на своєму робочому місці.
"Виявляється, мене хтось десь шукав і знову не знайшов, про що я дізнався з Telegram-каналів, які пропагують роботу НАБУ. При цьому я на робочому місці й у жодні схованки не граю. Але, вочевидь, НАБУ хотілося знайти не мене, а гучні заголовки. Варто віддати належне – це, на відміну від боротьби з корупцією, їм вдається, із чим я підлеглих пана [главу НАБУ Артема] Ситника й вітаю. Більше їх вітати немає з чим", – ідеться в повідомленні.
За його словами, "правове беззаконня" у справі ОАСК свідчить про те, що "до правої держави [Україні] ще дуже далеко".
"Якщо я, будучи суддею, не можу себе від цього захистити, то можу лише поспівчувати тим громадянам, які стикаються з подібними антикорупційними органами. У нас багато говорять про необхідність судової реформи. Але останні події свідчать, що не менш нагальною проблемою є реформа циркових колективів на кшталт НАБУ", – додав Вовк.
Сьогоднішнє засідання суду призначили на 14.00. У Центрі протидії корупції заявили, що детективи виїхали за всіма відомими їм адресами, але не знайшли голови ОАСК. На роботі судді немає, оскільки він у відпустці, зазначили у відомстві.
Слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк втретє задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олега Макара про примусове доправлення Вовка до суду. Наступне засідання призначили на 18 лютого. ЦПК повідомив, що прокурори просять обрати Вовку запобіжний захід у вигляді 3 млн грн застави.
Уперше Біцюк задовольнив клопотання про примусове приведення до суду Вовка 3 лютого. Тоді голова ОАСК назвав це рішення "дивним і незаконним" та сказав, що "виконувати явно незаконні, злочинні рішення" не збирається. Вовк вважає, що в нього немає статусу підозрюваного. На засідання, яке призначили на 8 лютого, голову ОАСК не змогли доправити – детективи Національного антикорупційного бюро не знайшли його за відомими адресами. Суддя ВАКС ще раз дозволив примусово привести Вовка до суду.
17 липня 2020 року НАБУ повідомило, що правоохоронці вручили підозри Вовку й іншим суддям, а також тодішньому керівнику Державної судової адміністрації Зеновієві Холоднюку.
Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею (суддями) наперед неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
Підозри ґрунтуються на аналізі записів, які зробили в кабінеті Вовка й оприлюднили 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їхньої дискредитації. Вовк сказав, що обшуки в приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.
11 серпня 2020 року НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів у розшук, оскільки вони не були на допиті.
За даними "Української правди", генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 14 серпня підписала подання до Вищої ради правосуддя про усунення кількох суддів ОАСК (зокрема Вовка).
3 листопада Вовка знову оголосили в розшук. У відповідь на інформацію у ЗМІ про розшук в Окружному адмінсуді Києва заявляли, що Вовк із 2 листопада перебуває на лікарняному у зв'язку із самоізоляцією через коронавірусну інфекцію СOVID-19, і підкреслили, що інформація про ігнорування повісток не відповідає дійсності. Вовк заявляв, що повісток не отримував.
Наприкінці листопада Вовк заявив, що не ходитиме на допити в Національне антикорупційне бюро.
24 грудня детективи НАБУ вручили Вовку повістку про виклик до ВАКС. Голову ОАСК викликали до суду на 5 січня 2021 року. Суддя відмовлявся приймати повістку, слідчий закинув її в салон автомобіля. 3 січня детективи повторно спробували вручити повістку Вовку. Суддя відмовлявся отримувати документ, детектив зачитав його, супроводжуючи Вовка в ліфті й на вулиці. Детектив сказав, що голова ОАСК має з'явитися в суд 3 лютого.