"Наступного разу приїду не сам". Нардеп Шевченко сказав, що в Білорусь його запрошував Лукашенко

Шевченко: Мене Лукашенко запросив особисто
Фото: Евгений Шевченко / Facebook

Народний депутат від "Слуги народу" Євгеній Шевченко заявив 29 квітня в коментарі виданню "Букви", що має намір знову поїхати в Білорусь.

Він сказав, що 20 квітня в Мінськ їздив на запрошення Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі.

"Мене Лукашенко запросив особисто. [...] Ця зустріч була першою, ознайомчою. Ще будуть. Ми розставили акценти, що будемо тримати комунікацію, що наступного разу я приїду не сам – тому що деякі депутати народні виявили бажання поїхати, подивитися, познайомитися (маю на увазі, з парламентаріями), і налагоджувати зв'язки, тому що ми сусіди", – заявив нардеп.

За його твердженням, серед охочих поїхати в Білорусь для зустрічей із місцевими парламентаріями є нардепи від керівної в Україні партії "Слуга народу".

"І від "Батьківщини" є, з ОПЗЖ є, з інших груп", – сказав Шевченко.

Візит 20 квітня, за його словами, був пов'язаний "із питаннями медичного характеру та економічного характеру".

Контекст:

Верховна Рада 15 вересня 2020 року ухвалила постанову щодо подій у Білорусі, у якій заявила, що президентські вибори там не були ані вільними, ані чесними, і засудила застосування силовиками Білорусі надмірної сили та жорстокості щодо протестувальників. Загалом за проголосувало 228 депутатів, серед них – 151 депутат із фракції "Слуга народу". Шевченка під час голосування не було.

20 квітня 2021 року в Мінську відбулася зустріч Шевченка з Лукашенком, якого Україна не визнає президентом Білорусі. Водночас український нардеп заявив, що "36% українців хотіли б бачити Лукашенка своїм президентом".

У фракції "Слуги народу" підкреслили, що нардепа не делегували на цю зустріч партія або офіційні відомства України і після повернення в Україну Шевченку доведеться пояснити свої дії.

На засіданні фракції 22 квітня ухвалили рішення провести голосування через збір підписів щодо подальшої участі депутата у складі фракції "Слуга народу" в парламенті. За інформацією ЗМІ, Шевченко на засіданні просив, щоб його виключили із фракції, і заявив, що його політичні погляди не збігаються з поглядами політсили.

26 квітня голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко закликав колег виключити Шевченка із фракції. 29 березня голова фракції Давид Арахамія розповів, що фракція зібрала вже 154 підписи зі 172 необхідних для виключення Шевченка.

Наприкінці 2020 року Арахамія розповідав, що Шевченко, який тоді також був у поїздці в Білорусі, "що три дні" просить виключити його. "А я кажу: "Ні, будеш мучитися до самого кінця". Ось я думаю, що він за своєю стратегією далі йде, щоб усе-таки щось сталося", – сказав Арахамія.