Південна Корея може скасувати обмеження на військову допомогу Україні, якщо РФ дасть високоточну зброю КНДР – радник президента
Радник президента Південної Кореї з питань національної безпеки Чан Хо Джин заявив, що його країна може надати летальну зброю Україні, якщо РФ передасть Північній Кореї високоточне озброєння. Про це 23 червня написало агентство Yonhap, посилаючись на заяву посадовця в ефірі KBS TV.
"Я хотів би наголосити, що все залежить від того, що зробить Росія. Чи залишиться в нас якась [червона] лінія, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю?" – зазначив радник.
Окрім того, Чан Хо Джин відповів на заяву нелегітимного президента РФ Володимира Путіна, який назвав "дуже великою помилкою" ймовірне передання Україні зброї Південною Кореєю.
Радник президента заявив, що не лише Південна Корея, а й Росія має докласти зусиль для покращення двосторонніх відносин.
"Якщо вони хочуть відновити і просунути вперед корейсько-російські відносини, я хотів би повторити, що російська сторона має добре подумати", – сказав він.
Контекст:
Південна Корея надає Україні економічну й гуманітарну допомогу. Президент країни Юн Сок Йоль у січні 2023 року заявляв, що корейський закон, який забороняє постачання зброї країнам, котрі перебувають у стані конфлікту, "ускладнює" постачання зброї Україні.
Він також зазначав, що Південна Корея може розширити свою підтримку України, вийшовши за межі гуманітарної та економічної допомоги, якщо виникне ситуація, з якою міжнародна спільнота "не зможе змиритися". 28 квітня в межах свого візиту у США він повідомив, що Південна Корея розгляне різні варіанти підтримки України.
18 червня Путін уперше за 24 роки прибув у Пхеньян. Путін і Кім Чен Ин підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ і КНДР, яке передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників. Лідер Північної Кореї пообіцяв Путіну цілковиту підтримку у веденні війни проти України.
20 червня уряд Південної Кореї заявив, що хоче переглянути свою позицію щодо постачання зброї Україні через договір між КНДР і Росією.