Рада не змогла зняти Безуглу з посади заступника голови комітету з нацбезпеки – нардеп
Верховна Рада України 4 вересня не змогла зняти позафракційну народну депутатку Мар'яну Безуглу з посади заступника голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
За його інформацією, звільнення Безуглої підтримало лише 205 парламентаріїв.
Він навів дані, які фракції та групи ВР дали голоси за:
- "Слуга народу" – 124;
- "Європейська солідарність" – 17;
- "Батьківщина" – 15;
- "Голос" – 12;
- "Довіра" – 12;
- "Відновлення України" – 10;
- "За майбутнє" – дев'ять;
- позафракційні – шість.
Контекст:
Безугла пройшла в Раду як мажоритарниця, вона входила до складу фракції "Слуга народу", звідки (з другої спроби) вийшла 17 липня. З партії "Слуга народу", за повідомленням Безуглої, її виключили 6 лютого.
15 липня Безуглу зняли з посади голови підкомітету Ради з питань демократичного цивільного контролю. Того самого дня її занесли в базу "Миротворець" за "умисну дискредитацію, деморалізацію й перешкоджання ЗСУ".
Цьому передувала низка скандалів, пов'язаних із депутаткою. 26 листопада 2024 року вона заявила у Facebook, що на той момент головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не надав плану війни на 2024 рік, тому військове керівництво України "має піти". Після цього вона зробила ще низку критичних заяв про Залужного.
У парламентській фракції "Слуга народу" відхрестилися від слів Безуглої, зазначивши, що це особиста позиція нардепки. Частина депутатів зі "Слуги народу", за даними ЗМІ, вимагала виключити Безуглу із фракції. 27 листопада стало відомо, що в Раду внесли проєкт рішення про звільнення Безуглої з посади заступника голови комітету, проте це питання двічі не змогли розглянути в Раді.
Після цього вона й далі публікувала у Facebook пости з критикою на адресу топкерівництва ЗСУ. Крім того, зробила кілька заяв, у яких пропонувала українцям за кордоном "здати паспорт".