Російські пропагандисти використали справу ексзаступника міністра оборони Шаповалова для розколу українців – політтехнолог
Російська пропагандистська машина використовує тему арешту ексзаступника міністра оборони України Вячеслава Шаповалова, щоб внести розкол в українське суспільство, вважає керівний партнер Національної антикризової групи, український політтехнолог Тарас Загородній. Про це він розповів в ефірі телеканала "Freeдом".
Експерт наголосив, що проти Шаповалова не висували підозр у корупції, але всю історію російська пропаганда подає як корупційну, щоб зірвати постачання зброї в Україну.
"У Шаповалова немає жодних корупційних дій, немає жодного доведеного наміру. Людину, яка закуповувала сертифіковану техніку країн НАТО, фактично обвинувачено за статтею, нібито вона перешкоджала діяльності Збройних сил. І що ми маємо в підсумку? У нас... у підсумку затримка в постачанні зброї", – пояснив український політтехнолог.
Він звернув увагу на заяви на цю тему відомих пропагандистів, частину яких українці "й далі слухають". На прикладі справи Шаповалова вони "з розумним виглядом" кажуть, що нібито "випалили корупцію" в Україні.
"Головне завдання цих так званих хороших росіян – внести розкол, щоб в Україні розпочалася петлюрівщина, почали зносити всіх. Вони розуміють, що це дуже дієвий інструмент деморалізації армії, деморалізації керівництва. Я б не дивився цих "хороших" росіян", – підсумував Загородній.
Контекст:
У січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців з Міноборони звільнили директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького й заступника міністра Вячеслава Шаповалова.
1 лютого "Українська правда" писала, що Шаповалову оголосили підозру за незаконні дії, унаслідок яких окремі підрозділи ЗСУ не було укомплектовано засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд грн.
Адвокат Сергій Мітюрін пояснював, що в постанові суду фігурують каски, бронежилети і взуття, які закупили за кордоном у той період, коли їх складно було знайти в іншому місці. Мітюрін додав, що в перші дні після 24 лютого кількість військових Збройних сил різко зросла у 3,5 раза. Кабмін спростив тоді систему закупівель сил оборони. Міноборони за новими правилами оформило дев'ять закупівель у дев'яти компаній із країн НАТО, які мали сертифікати якості стандарту НАТО. Частина продукції вартістю 1 млрд грн виявилася неякісною, ці збитки виробники зараз відшкодовують грошима та якісною продукцією.
Юрист наголосив, що в постанові суду немає нічого про те, яку вигоду Шаповалов мав із цієї ситуації. Мітюрін вказує, що жодного з контрактів, про які йдеться, Шаповалов не підписував. Державний департамент закупівель у складі Міноборони, як він пояснив, є самостійним органом.