Степанов: "Супутника V" в Україні не буде. Це моя принципова і незмінна позиція
В Україні не будуть робити щеплення проти коронавірусу російською вакциною "Супутник V". Про це 4 травня у Facebook заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
"Оновлений звіт Європейської служби зовнішніх зв'язків (European External Action Service, EEAS) не став несподіванкою. У ньому йдеться про те, що з появою нових різноманітних вакцин набирає обертів кампанія з їх штучної дискредитації. З початку 2021 року до бази даних EUvsDisinfo додали понад 100 (!) прикладів прокремлівських дезінформаційних заяв щодо вакцинації", – зауважив Степанов.
За його словами, Росія – основний автор фейків про вакцини проти коронавірусу.
"Це дослідження лише підтверджує те, про що я говорю вже кілька місяців: нас намагаються втягнути у брудну брехливу кампанію з дискредитації вакцин. Згадайте хвилю бруду, яким поливали AstraZeneca, – зв'язок між вакциною і тромбами не підтвердили, але весь світ поставили на вуха (Європейський регулятор підтвердив зв'язок між вакцинацією AstraZeneca і тромбозом. – "ГОРДОН"). Головний автор фейків – Росія, якій не звикати до масового зомбування населення. Через нав’язування неправдивої інформації про інші вакцини всьому світу, вона намагається проштовхнути власний "Супутник". Моя позиція принципова і незмінна – "Супутника" в Україні не буде", – підкреслив Степанов.
Він закликав українців не вірити фейкам і не поширювати недостовірну інформацію про вакцинацію.
Контекст:
Вакцину "Супутник V" було зареєстровано в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і витримала всі перевірки.
За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 27 квітня препарат "Супутник V" схвалили для використання в 64 країнах.
Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У міжнародному журналі The Lancet було опубліковано інформацію про ефективність на рівні 91,6%.
EMA розпочало перевіряти російську вакцину проти коронавірусу 4 березня. 23 березня глава EMA Емер Кук заявляла, що агентство готується до інспектування підприємств у РФ, де виробляють "Супутник V", повідомляло видання Politico.
Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон казав у інтерв'ю, яке вийшло 19 квітня, що ЕМА має вивчити документи, подані на реєстрацію вакцини, найближчими тижнями. Якщо регулятор схвалить вакцину, вона потрапить на ринок ЄС не раніше ніж наприкінці 2021 року, вважає Бретон.
Національне агентство із санітарного нагляду Бразилії (Anvisa) заборонило імпорт і використання вакцини "Супутник V". У її складі виявили здатний до розмноження аденовірус.